Çağla Fransa Açık'a galibiyetle başladı!

Sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası Fransa Açık'ta (Roland Garros) tek kadınlarda Türkiye'yi temsil eden oyunculardan Büyükaçay, Bulgar Elitsa Kostova'yı 2-0 yenerek elemelerde 2. tura yükseldi.

Ntvspor 18.05.2016 - 16:47

Çağla Fransa Açık'a galibiyetle başladı!

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen toprak kort turnuvasındaki tek kadınlar elemeleri ilk tur maçında, dünya sıralamasının 85. basamağındaki Çağla Büyükakçay, dünya 205 numarası Bulgar Elitsa Kostova ile karşılaştı. Büyükakçay, sahadan 6-4 ve 6-0'lık setlerle 2-0 galip ayrılarak adını 2. tura yazdırdı.

Büyükakçay, elemelerin 2. turunda Petra Martic-Hiroko Kuwata maçının galibiyle karşı karşıya gelecek.

Maç sonrası açıklama yapan Çağla Büyükakçay, rakibine karşı favori gösterildiğini ancak hiçbir maçın kolay olmadığını ifade ederek, "İyi başlamak çok önemliydi çünkü Roland Garros en iyilerin oynadığı bir turnuva." dedi.

"HEPİMİZİN İLK TURU GEÇMESİ ÇOK GÜZEL"

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda kazandığı şampiyonluk sonrası turnuvaya yüksek moralle geldiğini söyleyen Çağla, "İstanbul'da çok iyi bir hafta geçirdik. Şampiyonluktan sonra burada açıkçası korta çıkmak kolay değil çünkü üzerinizde belli bir beklenti oluyor." diye konuştu.

Hedefinin ana tabloda yer almak olduğunun altını çizen 26 yaşındaki milli sporcu, turnuvada mücadele eden diğer Türk tenisçiler Marsel İlhan ve İpek Soylu'nun da elemelerde ilk turu geçtiğinin hatırlatılması üzerine "Birimiz kazandıkça hepimiz mutlu oluyoruz. Hepimizin ilk turu geçmesi çok güzel bir gelişme. İnşallah hep beraber ana tabloya geçebiliriz." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...