Çakıroğlu gümüş madalya kazandı

Azerbaycan’da yapılan Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası'nda, 120 kiloda Rus Bilyal Makhov'a yenilen Fatih Çakıroğlu, gümüş madalya kazandı.

13.04.2010 - 20:50

Çakıroğlu gümüş madalya kazandı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bugün başlayan Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, Serbest Güreş Milli Takımı'ndan 120 kiloda Fatih Çakıroğlu gümüş madalya kazandı.

Şampiyonaya çok iyi bir başlangıç yapan Fatih Çakıroğlu, sabah seansındaki 3 müsabakasını da çok rahat şekilde kazanırken, rakiplerine puan dahi vermedi.

İlk turda İtalyan Petta Miano'yu 2-0 (6-0/3-0), ikinci turda Bulgar Kumchev'i 2-0 (1-0/2-0) ve yarı finalde de Ukraynalı Ivan Ischenko'yu 2-0 (1-0/2-0) mağlup eden Çakıroğlu, akşam seansında iki kez dünya şampiyonluğu bulunan Rus Bilyal Makhov ile altın madalya müsabakasına çıktı.

Güçlü rakibi karşısında başa baş bir müsabaka çıkaran Fatih Çakıroğlu, ilk periyodun son saniyelerinde tırpanla rakibini indirerek minder dışına attı, ardından da bastırarak 3 puan aldı. Çakıroğlu bu periyotu 3-0 kazandı. İkinci periyotta her iki sporcu da oyun yapamazken, son saniyede Rus güreşçi Fatih Çakıroğlu'nu iterek minder dışına çıkardı ve puan aldı. Bu puana Türk Milli Takımı antrenörlerinin itirazı haksız bulununca, Rus sporcu bir puan daha aldı ve periyotu 2-0 alarak, müsabakada dengeyi sağladı. Son periyotta da oldukça yorulan Rus güreşçi karşısında Fatih Çakıroğlu oyun arayan taraf oldu. Fakat istediği puanı bir türlü alamazken, son saniyelerde yine rakibine bir puan verdi ve periyotu 1-0 müsabakayı da 2-1 kaybetti.

Müsabaka sonrası Fatih Çakıroğlu'nun babası ve antrenörü Enis Çakıroğlu ve Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak başta olmak üzere Türk Milli Takımı'nın teknik ekibi ve yöneticiler büyük üzüntü yaşadı.

Fatih Çakıroğlu'na gümüş madalyasını FILA Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ayık verdi.


ÇAKIROĞLU: ''HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM''
Fatih Çakıroğlu, madalya töreni sonrasında yaptığı açıklamada, yenebileceği bir sporcuya mağlup olduğunu belirterek, ''Böyle olunca insan kahroluyor. İstediğim güreşi yapamadım. Herkesten özür diliyorum'' dedi.

Çakıroğlu, ikinci periyot sonunda Türk Milli Takım antrenörlerinin itirazlarının reddedilmesiyle ilgili olarak ise ''Bu tür şeylere sığınmak istemiyorum. Bu akşam eze eze yenmeliydim. Fakat bu güreş. Bir sonraki müsabakada görüşeceğiz'' diye yanıt verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...