Çalımbay: En fazla 6-7 oyuncu alacağız

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yeni sezonda daha iddialı bir takım olacaklarını ve bu sezon yaptıkları gibi çok oyuncu transferi değil en fazla 6-7 oyuncu almayı planladıklarını söyledi.

26.05.2009 - 17:52

ESKİŞEHİR - Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, tek düşüncelerinin Gaziantepspor'u yenmek olduğunu söyledi.

Çalımbay, kulüp menajeri Kerem Atılmaz ile Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, acısıyla, tatlısıyla bir sezonu bitirdiklerini belirterek, Eskişehir camiası için çok önemli bir sezonu geride bıraktıklarını kaydetti.

Gelecek sezon takımın küme düşme sıkıntısı yaşamayacağını, herkesin bu sezondan ders alacağını ve hata yapmadan yola devam edeceklerini anlatan Çalımbay, ''Bu sezon yeni bir takım kurmuştuk, en az 24 futbolcu aldık. Bunun zorluklarını yaşadık. Ligin en çok transfer yapan takımlarından bir tanesiydik. Bu transferleri yapmamız gerekiyordu. İkinci ligden 2-3 tane oyuncudan yararlanabildik. Yönetime de teşekkür ediyoruz. Ne istediysek o oyuncuları aldı ve bu oyuncuların genelinden de yararlandık. Devre arası bize faydalı olacak 4 oyuncu aldık. El Saka, Batuhan, Engin ve Emre'den de yararlandık.'' dedi.

Çalımbay, bunları yaparken aksilikler ve istemedikleri olayların da olduğunu belirterek. ''Ama Eskişehir'in menfaatine göz önünde bulundurarak onlardan faydalanmayı tercih ettim. İvesa, Nadareviç, El Saka, Youla ve Vucko geçekten çok faydalı oldular. Herkes yüreğini ortaya koydu'' dedi.

''HİÇBİR ZAMAN LİGDEN KOPMADIK''
Çalımbay, sezon boyunca olumsuzluklar yaşadıklarını belirterek, Batuhan'ın ve Engin'in olayları nedeniyle zor durumda kaldığını bildirdi.

Oyuncuları cezasız bırakmadıklarını anlatan Çalımbay, ''Hepsine cezayı verdik ama affettik kendilerini. Çünkü Eskişehir'in menfaati çok önemliydi ve futbolcu olarak ikisi de çok kaliteli oyunculardı. Hata olabilir. Sıkıntılara rağmen sezonu bitirdik. Ama benim en çok üzüldüğüm biz bu sıkıntıların hiç birini yaşamayacaktık. Fakat bilhassa hakem hataları bizi çok yaraladı ve çok puanlarımız gitti. Hakem tarafından en çok puanı giden takımların başında geliyoruz. Buna karşın hiçbir zaman ligden kopmadık. Önümüzdeki yıl bambaşka bir Eskişehirspor olacak.'' diye konuştu.

''YOULA, BATUHAN, ENGİN HEPSİ DE KALMAK İSTİYORLAR''
Çalımbay, taraftarın ve kentin çok iyi şeylere layık olduğunu belirterek, Eskişehirspor'un gelecek sezon Türkiye Kupası'nda ve ligde çok iddialı olacağını ifade etti.

En fazla 6-7 oyuncuyla transferi noktalayacaklarını anlatan Çalımbay, ''Ondan sonra önümüze bakacağız. Benim üzüldüğüm olay, herkesin ligde kalmamızı kutlaması gerekirken ama maalesef çok gergin bir ortamda ligi bitirdik. Yılların takımlarının ligde kaldıkları için sevinç gösterileri yaptığını televizyonlardan izledim. Ama biz başımız önümüzde maçtan ayrıldık. Bunun böyle olmaması gerekiyordu. Herkes birbirine kırgın olursa başarı gelmez. Yapılan hatalar masaya yatırılacak. Bu hatalarda yapılmayacak. Önemli olan Eskişehir'in başarısı. Takımdan gideceklerde, kalacaklarda olacak. İyi bir takviye yapmamız gerekiyor. Yönetimle konuşacağız. Zaman çok kısa. Ligler erken başlıyor. Seyrettiğimiz oyuncular var.'' Dedi.

Çalımbay, artık hiçbir konuda hata yapma şanslarının bulunmadığını ifade ederek, ''Her oyuncu bize faydalı olacak. Faydalı olmayacak oyuncu almayacağız. Kiralık oyuncularımızın hepsinin faydalı olduğunu ve kalmalarının yararlı olacağını düşünüyorum. Onların düşünceleri de çok önemli. Youla, Batuhan, Engin hepsi de kalmak istiyorlar. Bizim en kritik maçımızda Engin ve Batuhan'ın faydası büyüktü. PAF takımdan Alper ve Tarık'ı kesin alacağız. Hüseyin ve Hakan da olabilir. Önümüzdeki sezon Alper takımda oynayabilir. Ben kendisinden çok umutluyum. Kalecilerimizden bir tanesini kiraya vereceğiz ve bir kaleci alacağız. Yukarı oynayan bir takım olacağız. Bunu garanti edebilirim. Benim burada büyük hedeflerim var.'' şeklinde konuştu.

''YÖNETİM VE TARAFTAR BİRBİRİNE KIRGIN OLMAMALI''
Çalımbay, yönetimle hiçbir problemi olmadığını belirterek, yönetimin yeni sezon maddi açıdan bir sıkıntı yaşayacağını düşünmediğini bildirdi.

Yönetimin yeni gelmesi ve eski borçları ödemesi nedeniyle bu sezon biraz sıkıntı yaşadığını ifade eden Çalımbay, ''Türkiye'de en az borcu olan yada borcu olmayan tek kulübü Eskişehirspor'dur. Yönetim ve taraftarın bir birine kırgın olmaması gerekiyor'' diye konuştu.

Ligin son maçında Gaziantepspor ile karşılaşacaklarını belirten Çalımbay, ''Ligi iyi bir netice ile bitirmek istiyoruz. Tek düşüncemiz bu. Bazı arkadaşlarımızı oraya götürmeyeceğiz. Nadareviç ve El Saka milli takıma gidecek, belki Youla'nın da böyle bir problemi var. Genelde oynamayan arkadaşlarımıza bu maç şans vereceğiz. Ama ligin son maçını iyi bir şekilde kapatmak istiyoruz. Bütün amacımız Trabzonspor maçını çok çok iyi bir şekilde kapatmak istemiştim ama maalesef eksiklerimiz ve yaşanan olaylar dolayı net bir konsantre olamadı. Trabzonspor maçında çok basit goller yedik. Şu anda tek düşüncemiz Gaziantepspor maçını kazanmak.'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...