Çalımbay: Lige yeni başlıyor gibiyiz

Eskişehirspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, yeni transferlerle güçlendiklerini ve lige yeniden başlangıç yapmış gibi olduklarını söyledi.

02.02.2010 - 17:38

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısına ligin ilk maçı gibi çıkacaklarını söyledi.

Çalımbay, ESKİ Tesisleri'nde düzenlenen antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen hafta Bursaspor karşısında ummadıkları bir maç kaybettiklerini belirterek, ilk defa bir maçta bu kadar çok hata yaptıklarını kaydetti.

Bursaspor maçının takımın gerçek gücünü yansıtmadığını ifade eden Çalımbay, ''Bu hafta sahamızda yapacağımız İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçıyla lige yeniden başlıyor gibiyiz. Tek hedefimiz üç puan. İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısına ilk maçımız gibi çıkacağız. Yukarılara gitmek istiyorsak bu maçtan üç puanla ayrılmak zorundayız. Bursaspor maçından çıkardığımız çok ders var. Yaptığımız hataları unutmayacağız. Galip geldiğimizde unuttuğumuz gibi mağlup olduğumuzda da unutmamız gerekiyor. Bursaspor maçında kaybettiğimiz puanı bu maçta telafi edeceğiz. Antalyaspor maçı da Bursaspor maçını telafi etmek için çok önemli'' diye konuştu.

Çalımbay, Bursaspor maçında defansın inanılmaz hatalar yaptığını belirterek, ''Maçın 30. saniyesinde hata yapılması telafisi güç bir durum doğurdu. Takımda ister istemez dağınıklık, panik oluyor. Bursaspor belki bize en zor maçı olarak bakıyordu, ama biz işlerini kolaylaştırdık. Normal olarak bakıldığında Bursaspor'un bize attığı gol yok. Kendi hatalarımızdan yediğimiz goller var'' dedi.

''AYDIN'IN BU MAÇTA OYNAMA ŞANSI YOK''
Çalımbay, takımda fazla sakat oyuncu olmadığını belirterek, ''Yeni transferimiz Aydın'ın sorunu var, onun oynama şansı yok. Doğa oynayacak duruma geldi. Mehmet Yılmaz da maç gününe kadar hazır olacak'' dedi.

Ara transfer döneminde istediklerini oyuncuları aldıklarını anlatan Çalımbay, ''Ama bu kaliteli oyuncuları geç aldık. Devre arası alabilseydik, arkadaşları hazır duruma getirebilirdik. Transferlerin şu anda hiçbiri yüzde 100 hazır değil. En kısa sürede hazırlayacağız. Aydın, Sezer, Jaycee, Caner, Erkan, Fahri hepsi çok iyi oyuncular. Hepsi iyi, kaliteli oyuncular. Ama hepsi kendi takımında oynamayan oyuncular. İyi bir hazırlık dönemine ve maç oynamaya ihtiyaçları var. Biz bu arkadaşlara onu veremedik. En kısa sürede hazır duruma getireceğiz, adeta sezonu yeni açmış gibiyiz. Yeni transferlerle lige yeniden başlıyor gibiyiz. Havalar ısınınca her çarşamba maç alıp bu arkadaşları oynatarak hazır hale getireceğiz'' ifadelerini kullandı.

Çalımbay, yeni transfer Aydın'ın çok iyi bir futbolcu olduğunu belirterek, ''Aydın hem şimdi, hem de gelecekte Eskişehirspor için önemli bir oyuncu. Hep genç oyuncuları transfer ettik. Hem bu yılı hem de geleceği düşündüğümüz için. Transferler çok faydalı olacak sadece zamana ihtiyaç var'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...