Çalımbay: Lig'i iyi yerde bitirmek istiyoruz

Turkcell Süper Lig'de iyi bir çıkış yakalayan Eskişehirspor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Kayserispor maçında namağlup takım unvanını korumak istediklerini söyledi.

03.10.2009 - 12:35

ESKİŞEHİR - Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Turkcell Süper Lig'i en iyi yerde bitirmek istediklerini söyledi.

Çalımbay, yaptığı açıklamada, Eskişehirspor'un yarın kendi sahasında yapacağı Kayserispor maçının zorlu geçeceğini belirterek, takımın oyun disiplininden kopmadan maçın başından sonuna kadar mücadele edeceğini kaydetti.

Kayserispor maçını kazanmak için kapasitelerinin üzerinde bir performans sergileyeceklerini ifade eden Çalımbay, ''Kayserispor, dirençli bir takım. Eskişehirspor için zor bir maç olacak. Ligde bulunduğumuz konum çok iyi. Ligde üst sıralardaki yerimizi korumak için Kayserispor'u yeneceğiz. Ligde namağlup takımlar arasındayız. Kayserispor maçında namağlup takım unvanımızı korumak istiyoruz. Ligin henüz başındayız. Daha zorlu maçlar oynayacağız. Süper Lig'i en iyi yerde bitirmek istiyoruz.'' diye konuştu.

'YEDİĞİMİZ GOLLERİN YÜZDE 90'I BİREYSEL HATALARDAN'
Çalımbay, ligin ilk yarısında en iyi performansı göstermek istediklerini belirterek, ligin ikinci yarısına da iyi bir başlangıç yapmak istediklerini bildirdi.

Eskişehirspor'un hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini anlatan Çalımbay ''Ligin ikinci yarısında hedeflerimizi iyi şekilde belirleyip takımıza takviyeler yapmak istiyoruz. Oynadığımız oyunun üzerine çıkmayı istiyoruz. Şu anda ligin en çok gol atan takımları arasındayız. Bu rağmen çok gol de yiyoruz. Yediğimiz gollerin yüzde 90'ı bireysel hatalardan kaynaklanıyor. Takımda her şey göründüğü gibi yeterli değil. Kapasitemizin üzerine çıkmamız gerekiyor. Taraftarımız bizim birinci adamımız. Onların sayesinde çok maç kazandık. Onlara teşekkür ediyoruz.'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...