Çalımbay: Şanssızlığımızı kırdık

Eskişehirspor teknik direktörü Rıza Çalımbay galibiyet hasretine son verdikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ''Denizlispor maçında aldığımız galibiyetle şanssızlığımızı kırdık'' dedi.

Çalımbay, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Denizlispor maçının kazanmaları gereken bir maç durumunda olduğunu belirterek, söz konusu maçtan üç puan almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Eskişehirspor'un şansız haftalar geçirdiğini ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:''Şansızlığımızı kırdık. İyi mücadele ettik. Kazanmak içini elimizden gelen her şeyi yaptık. Lige verilen bir hafta arayı iyi değerlendireceğiz. İlk yarında sakatlanan Doğa, beyin travması geçirdi. Şu anda durumu iyi. İkinci yarının son bölümünde sakatlanan Ümit'in de durumunda ciddi bir şey yok.''Eskişehirsporlu futbolcu Mehmet Yılmaz da Denizlispor karşısında sahalarında en iyi maçı çıkarttıklarını belirterek, Eskişehirspor'un hedefinin

ligi ilk 6 takım arasında bitirmek olduğunu bildirdi. Eskişehirsporlu futbolcu Koray Arslan ise Eskişehirspor'un hedefinin her zaman iç sana da galip gelmek olduğunu ifade ederek, bugün de sahalarında aldıkları üç puanın sevindirici olduğunu kaydetti.

Denizlispor Teknik Direktörü Hakan Kutlu da maçın Eskişehirspor'un attığı gole kadar dengeli geçtiği belirterek, Denizlispor'un da karşılaşmada gol pozisyonlarına girdiğini bildirdi.

Denizlispor'un 10 kişi kaldıktan sonra konsantrasyonunu kaybettiğini anlatan kutlu, şöyle devam etti:''Eskişehirspor maçta üstün oynayan taraftı. Denizlispor'un biraz daha iyi olması gerekiyor. Lige verilen arayı iyi değerlendirmek istiyoruz. Önümüzdeki Antalyaspor maçını kazanıp bir çıkış yakalamak istiyoruz.''

Denizlisporlu futbolcu Ahmet Solakel de Denizlispor'un zor bir dönemden geçtiğini ifade ederek, Denizlispor'un içinde bulunduğu durumundan futbolcuların sorumlu olduğunu bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...