Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının ardından yaptığı açıklamada, zor da olsa kazanmayı başarmalarının sevindirici olduğunu belirtti.

Çalımbay, maçın ardından yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyespor gibi bir takım karşısında aldıkları galibiyetten dolayı mutlu oldukları belirterek, maçın başından sonuna kadar kazanmak için çaba gösterdiklerini kaydetti.

Eskişehirspor'un İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında kazanmayı bildiğini ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:

''Takımda eksik futbolcularımız vardı. O arkadaşlarımız da olsaydı skor çok daha farklı olabilirdi. Kazandığımız için futbolcularımı kutluyorum. Zor saha şartlarında iyi bir futbol oynayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor futbolcularını da kutluyorum. Zor da olsa kazanmayı başardık. Eskişehirspor taraftarının Okwuwanne'yi oyundan almam sırasında gösterdiği tepkiye anlam veremiyorum. Okwuwanne, ikinci yarının ilk 10 dakikasından sonra 'beni oyundan al. çok yoruldum' dedi.

Hiçbir antrenör iyi oynayana bir futbolcusunu oyunda çıkartmak istemez. Okwuwanne yorulunca, onu oyunda çıkartmak zorunda kaldım. Seyircinin tepkisi çok yanlış, En kısa zamanda herkesin kendisine çeki düzen vermesi gerekiyor. Benim sezon sonu sözleşmem bitiyor. Sezon sonun kadar sabır etsinler. Sezon sonuna kadar Eskişehirspor'u iyi yerlere getireceğiz.''

Eskişehirsporlu futbolcu Jaycee John Okwuwanne de Eskişehirpor'un attığı galibiyetinde payı olduğu içini mutlu olduğunu belirterek, maçın ikinci yarısının başında kendi isteğiyle oyundan çıktığını kaydetti.


-İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR CEPHESİ-

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı da maçın yapıldığı zeminin çok kötü olduğunu ve futbolcuların ayak durmakta güçlük çektiğini bildirdi.

Maçtaki pas yüzdesinin çok düşük olduğunu anlatan Avcı, şöyle devam etti:

''Maç sırasında çok hava dolaştı. İlk yarının son dakikasında bir gol yedik. İkinci yarıda daha arzulu ve istekli oyunlu maçta dengeyi sağladık. İkinci yarının son dakikasında yediğimiz golle Eskişehir'de mağlup ayrılıyoruz. Kötü saha şartlarında mücadele göstere iki takım oyuncuları tebrik ediyorum. Eskişehir gibi bir futbol kentinde çok sıkıntılı bir statta maç yaptık. Eskişehirspor'u aldığı galibiyetten dolayı tebrik ediyorum.''

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'lu futbolcu Ekrem Ekşioğlu da sahanın takımlarının oyunun yapısına uygun olmadığını belirterek, Eskişehirspor maçını kaybettikleri için üzgün olduklarını bildirdi.