Çalışmamak daha çok kazandırabilir

2007 Formula 1 şampiyonu Kimi Raikkonen sıra dışı bir durumla karşı karşıya. Fin pilot, gelecek sezon için yeni bir takım bulmak yerine kariyerine ara verirse daha çok gelir elde edebilir.

Ntvspor 07.11.2009 - 16:39

Çalışmamak daha çok kazandırabilir

İSTANBUL - Ferrari takımıyla yollarını ayıran Kimi Raikkonen'in kariyerine nasıl devam edeceği belirsiz. 2007 dünya şampiyonu, henüz gelecek sezon için hiçbir takımla anlaşmadı.

Raikkonen'in uzun uzun düşünmesi için birden çok nedeni var. Fin pilot, web sitesinde yayımladığı mesajda, kendisine şampiyonada iddialı olma imkanı sağlayacak, otomobili hızlı bir takım aradığını açıkladı.

İşin bir de maddi boyutu var. 30 yaşındaki yarışçı gelecek sezon için yeni bir takımla anlaşmazsa eski takımı Ferrari'den 17 milyon Euro tazminat alacak. Yeni bir takım bulduğu takdirde ise tazminat 10 milyon Euro'ya düşecek. Formula 1'in iddialı markalarından McLaren'in Raikkonen'e 5 milyon Euro'luk teklifte bulunduğu söyleniyor. Dolayısıyla, Raikkonen böyle bir teklifi kabul ederse, sponsorluk anlaşmaları dışında, gelecek sezonki geliri 15 milyon Euro ile sınırlı kalacak. Yani Fin pilot sezonu pistlerden uzak geçirmek yerine yarışmayı seçtiği için daha az kazanacak.

Bu arada Raikkonen, birkaç takımdan birden teklif aldığını ve bunları değerlendirdiğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...