Campbell'dan ilginç öneri

Premier Lig takımlarından Portsmouth'un kaptanı Campbell'in ırkçı tezarühatlara karşı savaşı sürüyor. Campbell, son olarak, taraftarı ırkçı tezarühatlar yapan takımların puanlarının silinmesini istedi.

03.03.2009 - 20:21

Campbell'dan ilginç öneri

Son dönemde Avrupa'nın pekçok önemli liginde, siyahi futbolculara yönelik ırkçı tezarühatlar giderek artıyor.

Kulüpler, taraftarının ırkçı davranışları yerine ya az miktarda para cezasına çarptırılıyor ya da hiç ceza almıyor. Durum böyle olunca, birçok siyahi futbolcu ırkçı sloganlara kulaklarını tıkamak zorunda kalıyor. Ancak Campbell onlardan biri değil.

İngiliz futbolcu, futbolda ırkçılığa karşı uzun süredir kampanya yürütüyor. Tottenham'da oynarken, ezeli rakip Arsenal'e transfer olan Campbell, o günden beri Tottenham taraftarının ırkçı saldırılarına hedef oluyor.

Campbell, tribünlerin ırkçı tezarühatlardan tamamen temizlenmesi için ortaya yeni bir öneri attı. İngiliz futbolcuya göre, ırkçılıkla mücadelenin tek yolu,, takımlara puan cezası verilmesinden geçiyor.

Campbell, "para cezası ile caydırıcı olamazsınız. taraftarı ırkçı tezarühat yapan kulüplere ağır puan silme cezaları verilirse, futbolcular sadece siyahi oldukları için hakarete uğramaktan kurtuluyor" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...