"Canaydın hiçbir zaman unutulmayacak"

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, vefat eden Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Özhan Canaydın'ın, hayatının her aşamasında yaptıklarıyla her zaman örnek olacağını ve hiçbir zaman unutulmayacağını söyledi.

Haberler 24.03.2010 - 12:16

Mahmut Özgener, Bursa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Camisi önündeki tören öncesi yaptığı açıklamada, Türkiye'nin büyük bir spor adamını kaybettiğini belirtti.

''Böyle iyi bir insanı tanımaktan, kendisiyle birlikte çalışmaktan, onun izinde yürüme şansı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum'' diyen Özgener, şöyle konuştu:
''Hayatının her aşamasında yaptıklarıyla her zaman örnek olacak ve hiçbir zaman unutulmayacak. Her zaman yaptıklarıyla son derece güzel şekilde anılacak. Bir spor adamını, iyi bir aile babasını, her şeyden öte centilmen bir beyefendiyi kaybettik. Son derece üzgünüz. Zaten kendisiyle ilgili çok fazla şey söylemeye gerek yok. Buradaki kalabalık, rahmetli Canaydın'ı anlatıyor. Nur içinde yatsın.''

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevini yürüten Eski Gençlik ve Genel Müdürü Mehmet Atalay ise Canaydın'ın ölümünü, sadece Galatasaray'ın değil, Türk sporunun büyük bir kaybı olarak nitelendirdi.

Kulüpler Birliği ve Galatasaray Kulübü Başkanlığı yapan Canaydın'ın, çok önemli izler bıraktığını, kulüp ve kulüp başkanlarına ağabeylik yaptığını ifade eden Atalay, ''Genel müdürlüğüm döneminde, çok güzel yardımlaşmalar içinde bulunduk. Kendisi gerçek bir beyefendiydi ve fair-play adamıydı. Onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah rahmet eylesin'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...