Canaydın: İnşallah UEFA Kupası’nı alacağız

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın, sarı-kırmızılılarda ''2000 Ruhu''nun yeniden canlandığını ve UEFA Kupası'nın kazanılacağına inandığını söyledi.

17.03.2009 - 17:10

Radyospor'da katıldığı programda soruları yanıtlayan Canaydın, kulüp başkanı Adnan Polat'ın başarılı olacağı inancını taşıdığını belirterek, ''UEFA Kupası'nda başarılı bir performans sergileyen Galatasaray'da, 2000 ruhunun yeniden canlandığını hissediyorum. Çok benzerlikler var. Şampiyonluğun geleceğini hissediyorum. İnşallah kupayı alacağız'' dedi.

Teknik direktörlüğe getirilen Bülent Korkmaz'ın, Galatasaray ailesinden biri olduğunu ve çocukluğundan itibaren 20 yılını takımda geçirdiğini ifade eden Canaydın, ''Bülent hocanın çok genç olduğunu söylüyorlar, ancak ben buna katılmıyorum. Kariyeri büyük başarılarla dolu ve deneyimli insanlarla çalıştı. Onlardan aldığı bilgilerle başarılı olacaktır'' değerlendirmesini yaptı.

''FELDKAMP'IN TAKIMDA OLMASINI İSTEMİYORUM''
Özhan Canaydın, Galatasaray'da danışman olarak görev yapan eski teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın kulüpte görev yapmasına karşı olduğunu açıkladı.

''Feldkamp'ın, takımda olmasını istemiyorum, ancak başkan, onu danışman olarak takımda tutuyor, buna saygı duyuyorum'' diyen Canaydın, Adnan Polat'ın, ''Bülent Korkmaz'ın üzerinde ne sivil, ne teknik bir kişi var'' şeklindeki konuşmasını da, ''Adnan başkanın böyle konuşması Bülent Korkmaz'a çok büyük destek oldu. Adnan başkanın insanlığı çok ileri derecededir. Feldkamp'ı kırmak istemiyor, ancak Feldkamp'ın yerinde olsam, hemen bırakıp giderdim. Adnan başkan onu yok halinden canlandırdı, ama o, ligin bitimine altı maç kala bırakıp gitti. Onun bırakıp gitmesi bize katkı sağladı. Kenetlendik ve şampiyonluk geldi. Ben olsam Feldkamp'ı kulübün yanına yaklaştırmazdım'' şeklinde değerlendirdi.

SPORTİF BAŞARI
Galatasaray'ın, 2000 yılında olduğu gibi Avrupa'da aldığı başarılı sonuçların kendini sevindirdiğini belirten Özhan Canaydın, kendisine en çok, ''UEFA'da final oynar mıyız'' diye sorulduğunu söyledi.
Avrupa'da alınan başarıların, kendisine en çok mutluluk veren şey olduğunu vurgulayan Canaydın, ''Aslantepe de beni heyecanlandırıyor. İstanbul'a her gelişimde, önce stada gidiyorum. O işe ben dört sene emek verdim. O kolay değil, çok dikenli bir yoldu. O benim çocuğum gibi. Böyle büyük yatırımlarla Galatasaray'ı daha da ileri götüreceğiz. Zaten 2010 sezonunun başında stadı kullanmaya başlayacağız. Bunun için, şu anda çıkan ufak tefek meseleler Galatasaray'ı yolundan edemeyecektir'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...