Galatasaray ve Trabzonspor CSKA Moskova'da teknik direktör Zico ile anlaşamayan ve kulüp tarafından transferine izin verilen Caner Erkin'i kadrolarına katmak için yarışıyor.

Canerle uzun süredir ilgilenen Galatasaray, kiralama formülü üzerinde dururken, Rus kulübü genç futbolcuyu bonservisiyle satmanın planlarını yapıyordu. İki kulüp arasında pazarlıklar bu yönde ilerlerken, çıkan pürüzler yüzünden Caner'in transferi şimdilik askıya alındı.

Caner'in transferinde Galatasaray'ın geri adım atmasının ardından bu sefer de devreye Turkcell Süper Lig'e iyi başlangıç yapamayan Trabzonspor girdi. Bordo mavili kulüp de Galatasaray gibi kiralama formülünü kullanarak teklifini Rus kulübü CSKA Moskova'ya iletti. CSKA, Caner için verilen teklife olumlu cevap verirken bordo-mavililer genç futbolcuyu Trabzon'a çağırdı. Caner'in Trabzon'a gelmesi halinde bordo-mavili yönetim futbolcuyla Pazartesi günü sözleşme imzalamayı planlıyor. Ancak genç oyuncunun Galatasaray'a transfer olmak istediği gelen haberler arasında.