Cenk Tosun ile birlkte açıklamalar yapan Caner Erkin "Galatasaray ve Fenerbahçe'de oynadım. CSKA Moskova'da forma giydim. Inter'de talihsiz bir olay yaşadım. Burayı tercih ettim; çünkü daha çok isteniyordum. Hocam ve camiam tarafından çok isteniyordum. Profesyoneliz, burayı tercih ettiğim için çok mutluyum. Kafamda hiçbir soru işaretim yok. Bu camiada mutlu olmaya devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

Caner Erkin'in açıklamaları şöyle:

"Geçen sezon sonuna doğru idmanlara başlamıştım. Ağrılarım az seviyede. Zaman geçtikçe kendimi iyi hissediyorum. Hİçbir sıkıntım yok. Sezona en iyi şekilde başlayacağım. Zaten şampiyon ve güçlü bir takımdık. Pepe geldi, Marcelo gidiyor. Belki yeni gelecek arkadaşlarımız da olacak. İnşallah daha güçlü bir takım oluruz ve şampiyonluğu yine kazanırız."

"Geçen sezon bu takım şampiyon oldu. Takıma tabii ki takviyeler olacak. Sonuçta aynı kadroyuz, belki takviyeler olursa daha iyi olur. Kadroda sıkıntı yok. Şampiyonluğu göğüsleyebiliriz."

"Bütün takımlar kuvvetleniyor. Hocamız her zaman daha ileriye gitmemiz gerektiğini düşünüyor. Kendi kalitemizi üst seviyeye çekmemiz lazım. Bunun için de daha fazla çalışmamız gerekiyor. Böylece daha da güçleniyoruz."

"Çok zor bir süreç geçirdim. Kolay bir sakatlık değil tendon sakatlığı. Çok oynamak istedim. Futboldan 2 ay uzak kaldığımda idmanlara başlamak istedim. Sabırsızdım, çünkü futbolu çok seviyorum. Hoca beni hep frenledi. İyi ki frenlemiş. Farklı bir durum olsaydı sakatlık nüksedebilirdi. Hocama iyi ki güvenimişim ki futbola bu şekilde döndüm."

"Şenol Hoca ile hep konuşuyoruz. Arkadaş olarak konuşabiliyorsunuz, tartışabiliyorsunuz; sizi dinliyor. Alternatifli bir takımız. Adriano da var. O da önde ve arkada oynayabiliyor. Hocamızın tercihi. Önde mi arkada mı kullanır, bilmiyorum. Hoca da rekabet ortamında kimin nerede oynayacağınıa karar verecek."

"Arda Turan dostum, arkadaşım. Kendi tercihi. Buna saygı duymak lazım. Yıllarca Türk milletine emek verdi. Hala da Barcelona'da Türkiye'yi temsil ediyor. Talihsiz bir olay yaşandı. Onun bileceği iş. O farklı bir karakter. Tercihini yaptı, sonuç bu."