NTV

Caner Erkin formasını giymeden Inter satıldı

Anadolu Ajansı

Spor
thumbs_b_c_5255cd077e743b2b5be91688f998ef05.jpg

Caner Erkin’in formasını giyeceği Inter’in çoğunluk hissesi, elektronik aletler üreten Çin firması Suning Holding’e geçti.

Türk milli futbolcu Caner Erkin’in de yeni sezonda formasını giyeceği İtalya Birinci Futbol Ligi takımlarından Inter’in yüzde 68,55’lik hissesi, Çin’in Suning Holding şirketine satıldı.

Düzenlenen törende konuşan Suning Holding’in patronu Zhang Jindong, şirket olarak bir yıldan az bir süre önce futbol sektörüne girdiklerini anımsatarak, "Şimdi ise Inter’i satın almış durumdayız. Bu büyük bir sorumluluk" değerlendirmesinde bulundu.

Spor sektöründe lider olmanın, Suning Holding’in stratejilerinden birini oluşturduğundan bahseden Inter’in yeni sahibi Jindong, "Gelecek 5 yılda futbol piyasasını geliştiren takımlar arasına girmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

Futbolun Çin’de hızla gelişmekte ve yayılmakta olduğunu dile getiren Jindong, bu nedenle Inter’i satın almalarının son derece stratejik olduğunu, pek yakında Avrupa’daki önemli markalar arasında yer alacaklarını söyledi.

MORATTİ DEVRİ TAMAMEN KAPANDI

Devir-teslimle Inter’de bir dönem de sona erdi.

Kulüp tarihinde 16 yıl başkanlık yapan, bu süre zarfında UEFA Şampiyonlar Ligi (2010) de dahil, 16 kupa kazanan efsanevi başkan Massimo Moratti, azınlık hisselerini Endonezyalı işadamı Erick Thohir’e devrederek, kulübüyle olan bağını tamamen koparmış oldu.

ETİKETLER