Cannavaro Totti ve Nesta'yı istedi

İtalya Milli Takımı Kaptanı Fabio Cannavaro, yaklaşan Dünya Kupası öncesi, Francesco Totti ve Alessandro Nesta'dan milli takıma dönmelerini istedi.

01.12.2009 - 17:11

Cannavaro, Totti ve Nesta için harekete geçti. Kaptan Cannavaro, yeniden gök-mavili formayı giymeleri konusunda iki futbolcuyla bizzat görüştüğünü ifade etti.

Francesco Totti ve Alessandro Nesta, 2006 yılında Dünya Kupasını kaldıran takımın en önemli parçalarındandı.. O günden sonra her iki futbolcu da, milli formaya veda etti.. Ancak yaklaşan 2010 Dünya Kupası öncesi, İtalya Milli takımının hala istenilen düzeye gelememesi, milli takımın kaptanı Fabio Cannavaro'yu harekete geçirdi. Cannavaro, bizzat görüştüğü her iki futbolcudan da, Dünya Kupası için milli formaya geri dönmelerini istedi.

Geçirdiği ağır sakatlık nedeniyle 1 sezon kaçıran 33 yaşındaki Nesta ikna olmuşa benzemiyor. Nesta gibi 33 yaşındaki Totti ile bitmek tükenmek bilmeyen sakatlıklarından birinden yeni çıktı.. Totti, dizlerinin durumuna baktıktan sonra, mart ya da nisan ayında milli takıma dönüş konusunu teknik direktör Lippi ile görüşeceğini belirtti. İtalyan basını ise eleme grubunda takımda bulunmayan her iki oyuncunun da gök - mavili forma altında mücadele etmelerinin diğer oyunculara haksızlık olacağı görüşünde.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...