İngiltere Milli Takımı, Dünya Kupası için gittiği Güney Afrika'da hazırlık çalışmalarına başlar başlamaz aksilik yaşadı.

Takımın kaptanı Rio Ferdinand, Emile Heskey ile mücadele ederken diz bağlarını zedeleyince kupada forma giyme şansını yitirdi.

Capello, Ferdinanad'ın sakatlığını "Buradaki ilk günümde bundan kötüsü olamazdı" sözleriyle yorumladı. İtalyan teknik adam "Antrenmanda kazayla meydana gelen bir sakatlıktı. Saha ile ilgisi yoktu. Nedeni, kaptanın lanetiydi." diye konuştu.

Ferdinand da teknik direktörüyle aynı dili kullandı. Manchester United'ın 31 yaşındaki yıldızı "Sanırım biri beni lanetledi" dedi.

Ferdinand, Capello için özel bir futbolcu. İtalyan çalıştırıcı Ferdinanad hakkında "Buradaki bütün oyuncular benim için önemli ama o ilk 11'deki oyunculardan biri. Ayrıca kaptan, takımın lideri" ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte Capello, takımının hemen toparlanması gerektiğine dikkat çekti.

Ferdinanad'ın yerine daha önce hiç milli takım forması giymeyen Tottenham'lı defans oyuncusu Michael Dawson kadroya dahil edildi. Şimdi herkesin merak ettiği konu, İngiltere'nin geri dörtlüsünde John Terry'e kimin eşlik edeceği.