Capello kura çekiminden memnun

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Fabio Capello, Dünya Kupası'nda hiçbir maçın kolay olmadığını söyledi ancak kura çekiminden memnun kaldığını da ifade etti.

05.12.2009 - 10:29

Teknik direktör Capello'nun, Güney Afrika'nın başkenti Cape Town'da dün çekilen 2010 Dünya Kupası kuraları ve İngiltere'nin yer aldığı (C) Grubu'yla ilgili değerlendirmeleri, İngiliz basınında geniş yer buldu.

(C) Grubu'nda ABD, Slovenya ve Cezayir ile eşleşen İngiltere'nin işinin tahmin edildiği kadar kolay olmadığını belirten İtalyan teknik adam, ''Dünya Kupası'nda hiçbir maç kolay değildir. İki takımı biliyorum, daha önce ABD ve Slovenya ile sahamızda oynamıştık ve kazanmıştık. İnsanlar kolay olduğunu düşünüyor. Fakat bence bütün takımlara saygı gösterilmeli'' ifadelerini kullandı.

Cezayir'i tam olarak tanımadığına değinen Capello, sadece Mısır ile Cezayir arasındaki maçların bazı bölümlerini izlediğini bildirdi.

Gruptaki ilk maçlarını ABD ile yapacaklarını anımsatan deneyimli teknik adam, şunları kaydetti:
''İlk maçımız, oynayacağımız en zor karşılaşma olacak. Ama eğer ilk maçı kazanırsanız, ikinci mücadelenizde daha rahat olursunuz. Bu nedenle maçlarımız kolay olmayacak. Umarım futbolcularımız sakatlanmaz ve takım olarak ilk maçımıza hazır oluruz. Çok kötü bir kura çekmedik. Bizim grubumuz en dengeli gruplardan birisi. Cezayir daha önce Mısır'ı yenmişti. Onlar da tehlikeli bir takım. Daha önce kolay görünen grupların daha sonra karmaşıklaştığını ve zorlaştığını hatırlıyorum. Haziran ayında Güney Afrika'da yapacağımız maçlar zor olacaktır.''

ABD'nin her zaman iyi bir takım olduğunu ve Dünya Kupası'nda iyi oynadığını belirten Capello, Slovenya'nın ise iyi organize olabildiğini ifade etti.

BECKHAM: ''FİNALLERDE TÜM MAÇLAR ZORLUDUR''
2018 Dünya Kupası'nın İngiltere'ye verilmesi için Güney Afrika'da lobi yapan milli futbolcu David Beckham, Dünya Kupası finallerinde tüm maçların zorlu olduğunu söyledi.

Güney Afrika'da bulunmaktan onur duyduklarını kaydeden yıldız futbolcu, ''Bence ilginç bir grup. Bu noktada bütün takımları zorlu maçlar bekliyor'' değerlendirmesinde bulundu.

İngiltere Milli Takımı Kaptanı John Terry de ABD ve Slovenya'yı tanıdıklarına dikkati çekerek, ''Umarım maçlar için hazırlanmamızda bu takımları tanımamız yardımcı olur. Ama benim için önemli olan ilk maç ve iyi bir başlangıç yapmak. Her takımın açılış maçı önemlidir. Bizim için de bu durum farksız değil'' ifadelerini kullandı.

Eski milli takım kalecisi David Seaman, ilk maçın gruptaki en zorlu karşılaşma olacağını ve alınacak galibiyetlerin İngiltere'yi rahatlatacağını belirtti.

Eski milli futbolcu Alan Shearer da teknik direktör Fabio Capello'nun yüzünde gülümseme olduğunu ve sonucun da iyi olacağına inandığını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...