Capello: Para içinde yüzüyorlar

İngiltere Milli Takımı Menajeri Fabio Capello, İngiliz futbolunda ard arda patlak veren skandalları, oyunculara genç yaşta büyük paralar ödenmesine bağladı. İtalyan menajer, "Çocuk yaştaki futbolcular para içinde yüzüyor. Problem de buradan kaynaklanıyor" dedi.

Haberler - Ntvspor 03.03.2010 - 10:48

Capello: Para içinde yüzüyorlar

İngiltere'de son dönemde John Terry ve Ashley Cole gibi futbolcular, sahada yaptıklarından çok özel hayatları ile gündemde. Eşini, Wayne Bridge'in eski sevgilisi ile aldatan John Terry, milli takımın kaptanlık görevinden alındı. Terry gibi eşini aldattığı ortaya çıkan Cole ise boşanma aşamasında. Bu durum en fazla İngiltere Milli Takımı Menajeri Fabio Capello'yu zorluyor.

Cole'un sakatlığında sol kanadı Bridge'e emanet etmek isteyen İtalyan menajer, Manchester Cityli futbolcunun Terry ile aynı takımda forma giymek istememesiyle yeniden arayışa girdi. Capello bununla birlikte, Terry-Bridge-Cole üçgeninde şekillenen skandalların, takım ruhlarına zarar vermeyeceğini savundu.

Capello'ya göre, bazı futbolcuların sık sık özel yaşamlarıyla gündeme gelmelerinin en önemli nedeni, çok genç yaşta zengin olmaları. İtalyan menajer, "Henüz çocuk denebilecek futbolculara çok büyük paralar ödeniyor. Sadece İngiltere'de değil, İtalya, Almanya ve İspanya gibi ülkelerde de durum aynı. Aniden zengin olan oyuncuları kontrol altında tutmak çok zor" diye konuştu.

Futbolcularını bir kez daha özel yaşamlarına dikkat etmeleri konusunda uyaran Capello, "Ben sadece saha içini konuşmak istiyorum. Ancak son günlerde bu pek mümkün olmuyor. Futbolcular, çocuklara ve gençlere örnek olmaları gerektiğini bilmeli" ifadelerini kullandı.


Sayfa Yükleniyor...