Dünya kupası elemelerini çok rahat geçen İngiltere'de menajer Fabio Capello'nun finallere götüreceği kadro merakla bekleniyor.

Capello'nun bir önceki menajer Eriksson'nun 2002'de ve 2006'da aldığı riski tekrarlamak gibi bir niyeti yok. Eriksson, 2002'de Beckham'ı 2006'da da Rooney'i sakatlıkları olduğu halde final kadrosuna dahil etmişti. Capello'nun önceliği ise yüzde yüz sağlıklı olmak.

Capello, "Küçük sakatlıklar olabilir ama Güney Afrika'ya sakat gidip orda iyileşmeyi beklemek kabul edilemez" diye konuştu.

Bu sezon şanssız sakatlıklar yaşayan Rio Ferdinand ve kaleci David James'in de durumuna değinen tecrübeli teknik adam, "Rio dünyanın en iyi defans oyuncularından biri. Zaten onun kalitesini tartışmıyoruz ama finallere kadar istikrarı yakalaması lazım. Kaleci James ise iyi oynamasına karşın, tam kapasite antrenman yapamıyor. Onun durumunu da takip edeceğiz" dedi.

Fabio Capello gelecek hafta Doha'da özel maçta karşılaşacakları Brezilya'yı da dünya kupasının favorisi olarak gösterdi. İtalyan teknik adam, "Elemelerin ilk bölümünde sorun yaşadılar ama gün geçtikçe iyiye gittiler. Defansları çok iyi ve bunun yanında çok tehlikeli forvet oyuncularına da sahipler" dedi.