Capello'dan Owen itirafı

İngiltere Milli Takımı teknik direktörü Fabio Capello, ülkesi İtalya'da katıldığı bir seminerde milli takıma almadığı Manchester United'ın golcü futbolcusu Michael Owen'ın kendisinde sıkıntı yarattığını itiraf etti.

Haberler - Ntvspor 27.10.2009 - 15:20

Capello'dan Owen itirafı

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Fabio Capello, Michael Owen sıkıntısını itiraf etti. Capello, kadroya davet etmediği Owen'ın, kendisi için eziyet kaynağına dönüştüğünü söyledi.

Mıchael Owen, şu anda kariyerine devam eden oyuncular arasında, İngiltere Milli Takımı forması altında en fazla gol atan futbolcu. Ancak teknik direktör Fabio Capello, Owen'ı bir türlü kadroya almıyor. Capello'nun Owen'a karşı tavrı, Manchester United'a transfer olduktan sonra da değişmedi. İtalyan teknik direktör, böylesine önemli bir futbolcuyu kadroya almamasının kendisinde büyük sıkıntı yarattığını, ülkesinde katıldığı bir seminerde itiraf etti.

Owen konusunda yaşadığı kararsızlığın kendisi için bir eziyet kaynağına dönüştüğünü vurgulayan Capello, her teknik adamın böyle bir oyuncu tarafından sıkıntıya düşürüldüğünü belirtti ve Lippi-Cassano örneğini verdi. Lippi'nin, Cassano'yu milli takıma davet etmediği için ağır eleştirilere hedef olduğunun altını çizen Capello, "Her teknik direktöre ızdırap veren bir oyuncu mutlaka vardır. Bu oyuncu Lippi için Cassano, benim içinse Owen" diye konuştu. Geçirdiği ağır sakatlıklar nedeniyle kariyeri sekteye uğrayan Owen'ın, milli forma altında 40 golü bulunuyor. Owen aynı zamanda, İngiltere milli takımı tarihinin en golcü 4. oyuncusu.

Sayfa Yükleniyor...