Carlos: Fenerbahçe izin verirse giderim

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, ailesine daha yakın olmak istediğini ve sarı-lacivertli kulübün izin vermesi halinde ülkesine dönebileceğini söyledi.

30.04.2009 - 15:50

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos, Brezilya'nın Terra televizyonunda yayınlanan bir röportajında Brezilya'ya dönerek ailesine daha yakın bir yaşam sürmek istediğini ve Fenerbahçe'nin bırakması halinde Brezilya takımlarıyla görüşebileceğini söyledi.

Brezilya'ya geri dönmek için tekrardan Fenerbahçeli yöneticilerle görüşme yapacağını belirten tecrübeli futbolcu, ''15 yıldır Brezilya dışındayım ve aileye yakın olmanın zamanı geldi. Eğer Fenerbahçe beni serbest bırakırsa Palmeiras, Santos veya beni futbolcu olarak isteyecek bir kulüple konuşurum'' açıklamasında bulundu.

Öte yandan Brezilya'da futbol oynayan Real Madrid'ten eski takım arkadaşı Ronbaldo'nun Brezilya Milli Takımı'nda tekrardan şans bulup bulamayacağıyla ilgili bir soruya da Carlos, ''Onun yaşındaki bir futbolcunun daha çok kulübüne yoğunlaşması gerektiğine inanıyorum. Dizini ve ailesini düşünmeli. Son anda bir ihtiyaç olursa Brezilya Milli Takımı'na dönmesi gerektiğine inanıyorum. Yoksa sadece genç birinin yerini işgal etmiş olur'' cevabını verdi.

Roberto Carlos, Ronaldo'nun, topla oynaması ve vuruşuyla farklı, aynı zamanda da hızlı bir futbolcu olduğunu vurgularken, şu anda ideal durumda olmasa da çok kısa zamanda eski günlerine dönebileceğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...