Carlos sözleşmeyi imzaladı

Brezilya'nın Corinthians takımına transfer olan Roberto Carlos, 6 bin taraftar önünde Parque Sao Jorge Stadı'nda 2 yıllık sözleşme imzaladı.

04.01.2010 - 18:08

Carlos sözleşmeyi imzaladı

MADRİD - Fenerbahçe'den Brezilya'nın Corinthians takımına transfer olan Roberto Carlos, 6 bin taraftar önünde yeni formasıyla basına tanıtıldı.

Corinthians'ın maçlarını oynadığı Parque Sao Jorge Stadı'nda tanıtımı yapılan Roberto Carlos, 2 yıllık sözleşme imzaladı. 16 yıl aradan sonra tekrardan Brezilya ligine geri dönen ve bundan dolayı büyük bir heyecan duyduğunu dile getiren Roberto Carlos, ''36 yaşındayım ama motivasyonum 22 yaşındaki biri gibi. Yaşlı değil, tecrübeli biriyim. Futbolda yaşın sorun olmadığını gösteriyorum. Gençlik duygularımı tecrübemle birlikte yaşıyorum'' şeklinde konuştu. Carlos, ''Ailemden daha çok onunla vakit geçirdim. Arkadaştan öte kardeşim gibi'' dediği Ronaldo'nun Corinthians'a gelmesinde önemli payı olduğunu da ifade etti.

Corintians kulübünün 100. yılı olması sebebiyle önemli bir dönemde geldiğini kaydeden Brezilyalı futbolcu, ''Corinthinas'a uyum sağlamak için geldim onun bana uyum sağlaması için değil. Ben sadece bu olağanüstü takımın bir fazla oyuncusuyum'' dedi. Carlos ayrıca, Güney Amerika'nın en büyük futbol turnuvası olan ve Corinthians'ın da bu yıl katılacağı Libertadores Kupası'nı almak istediğini vurgulayıp, ''Benim için Real Madrid ile kazandığım Şampiyonlar Ligi kupasından daha önemli birşey. Kariyerimde eksik olan bir kupa. Eğer Corinthians, Libertadores'i kazanırsa ulusal bayram olur. Ortam Corinthians'dan yana, taraftarların desteğiyle finale ulaşmak için hazırız'' dedi.

Futbolu Corinthians'ta bırakacağını söyleyen Carlos, daha sonra İspanya'ya dönerek Real Madrid kulübünde görev almak istediğini de dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...