Fenerbahçe'nin ünlü Brezilyalı yıldız futbolcusu Roberto Carlos, UEFA Avrupa Ligi'nde Sheriff takımıyla yapılan maçtan sonra veda etti.

Carlos, maç sonrası yaptığı açıklamada, arkadaşlarını, Fenerbahçe'yi, sarı-lacivertli taraftarları bıraktığı için üzgün olduğunu belirterek, "Buradan ayrılmak zorunda olduğum için üzüntülüyüm. Hayatımda öyle bir döneme gelmiştim ki bir karar vermek gerekiyordu. O karar da Brezilya'ya dönme yönünde oldu" dedi.

Brezilya"ın büyük kulüplerinden Corinthians ile anlaştığını kaydeden Roberto Carlos, "Bundan sonra kariyerini bir süre daha orada sürdüreceğim, ancak kalbimin bir parçası burada Fenerbahçe ile olacak. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağım" diye konuştu.

Brezilyalı oyuncu, bir gazetecinin, "Neden sezon sonunda değil de devre arasında ayrılıyorsun?" sorusunu şöyle yanıtladı: "Kontratım sezon sonunda bitiyordu, ancak gitme kararımı biraz daha önceye çektim. Zamanı geldiğini düşünüyorum. Eşim hamile ve Brezilya'da. Tüm ailem Brezilya'da. Çözmem gereken şeyler var. 16 yıldır ülke dışında oynuyorum. Avrupa kariyerimin sonuna geldim. Sezon başında aldığım kararı biraz daha erkene çektim. Karşılıklı anlayışla Fenerbahçe'den ayrılıyorum."Roberto Carlos, Türkiye'de ve Fenerbahçe'de olduğu sürede güzel şeyler verdiğini dile getirerek, "Futbol kariyerim bittikten sonra saha dışında Real Madrid'de de olabilirim. Eğer Fenerbahçe bana bir teklif yaparsa, bir kez daha burada olmaktan mutluluk duyarım. Herkese teşekkür ediyorum. Bir gün tekrar görüşeceğiz" şeklinde konuştu.

Carlos, son olarak Türkçe "Teşekkürler Türkiye" diyerek veda etti.Brezilyalı futbolcu, 20 Aralık Pazar günü Türkiye'den ayrılacağını söyledi.