Fransız oyuncu Galatasaray'da uzun yıllar kalmak istediğini belirterek, şunları söyledi: "Ligde 3. sıradayız ve bizi önemli bir maç bekliyor. Kendimize güveniyoruz, inanıyorum ki 3 puanı alacağız. Fenerbahçe maçında iyi günümde değildim. Kendi açımdan sezonun en kötü maçını oynadım. Ancak o gün kötü oynamam da belimde bir sakatlığım vardı ve onun da etkeni oldu. Sakatlık şu an düzeldi. Takıma yardımcı olduğum sürece memnun oluyorum. Önümüzdeki maçlarda elimden gelenin en iyisini yaparak o maçın telafi etmeye çalışacağım."

"TAKIMDA REKABETİN OLMASI BAŞARIYI GETİRECEKTİR"

Galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu ve Linnes'in son oynadığı maçta faydalı olduğunu ifade eden Carole, "Linnes'i tebrik ediyorum. Takımda rekabetin olması başarıyı getirecektir. Herkesin en iyi ve hazır halde olması takımı başarıya götürecektir. Asistimle atılan tweetten haberim dahi olmadı. Sosyal medya bizim için hiç önemli değil. Önemli olan çok çalışıp 3 puanı kazanmak sezon sonunda şampiyonluğu kazanmak" diye konuştu.

"SÖZLEŞMEMİ UZATIRLARSA ÇOK MEMNUN OLURUM"

Lionel Carole, sözlerini şöyle sürdürdü: "Transferle ilgili işlerime menajerim bakıyor. Somut bir teklif değilse menajerim bana haber bile vermiyor. Ben sadece sahadaki işime bakıyorum. Burada 2 yılım daha var. 2 yılın sonunda kulübün ne yapacağını göreceğiz, beni burada tutarlarsa çok daha mutlu olurum. Öncelikle biz takım olarak bir grubuz. Farklı farklı insanlar, farklı milletlere ait kişiler var. Bu farklılıkların ardında biz ekip olarak iyi anlaşıyoruz. Beraber iyiyiz, iyi bir takımız, iyi antrenman yapıyoruz. Benim açımdan takım içinde hiçbir sorun olmadı. Jason Denayer takımdan ayrılmasına üzüldüm. İyi bir oyuncu genç ve takıma güç katabilecek bir oyuncu. Transfer döneminde Galatasaray'a olan aşkını gösterdi. Umarım bir gün Galatasaray'a gelir ve oynar tekrar.

Maçtan önce motive olurken, sadece müzik dinliyorum. Takım içinde aynı dili konuştuğumuz için Chedjou ile anlaşıyorum. Türkiye'deki en iyi sol bek kim derseniz, bunun cevabını vermek benim işim değil. Bunu siz yargılarsınız. Benim işim sadece top oynamak."