'CAS cezayı kaldırmazsa yapacak ne var'

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı transferden, gündemdeki konulara kadar önemli açıklamalarda bulundu. UEFA'nın verdiği, '1 yıl men' kararını da değerlendiren Yazıcı, "CAS'tan karar dönmezse bağırıp duracağız. Başka yapacak ne var?" dedi.

Haberler 12.06.2012 - 08:57

'CAS cezayı kaldırmazsa yapacak ne var'

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Lig TV'ye açıklamalarda bulundu. UEFA'nın 'Avrupa Kupaları'ndan 1 yıl men' cezasını değerlendiren Yazıcı, "Böyle bir kararın daha önce verilmiş örneği yok. En basiti bu. Benden önceki yönetimden kalan bir borç. Kulüpler devamlılık benim değil diyemezsiniz. Takip ediyoruz. Bu arada ihtilaflı rakamlar var. Kulüp bize yazı yazmış, '500 bin pound istiyoruz'. UEFA'ya 400 bin Euro olarak müracaat ediyorlar. Biz kulüple anlaşıyoruz, faizi içinde 353 bin Euro'ya anlaşıp parayı ödüyorum. Zamanından sonra olması önemli değil. Mahkeme süreci var ve devam ediyor. Borç var ama rakamı belli değil. Kulüp tamam alacağım yok diyor. Bu yazılar var. Sonra karşımıza bu çıkıyor. Böyle bir rezalet olabilir mi. CAS'tan dönmezse bağırıp duracağız. Ne yapabilirim? Yapacak ne var? Kuralardan önce bitmesi lazım" dedi.

"3 YERLİ TRANSFER OLACAK"
Transfer politikasının CAS kararına göre olmayacağını ifade eden Yazıcı, "Transferde hocamızla görüştüğümüz şey şu; yedekte yabancı istemiyor. Tribünde hiç istemiyor. Bizim ilk 11'de oynayan 6 tane yabancımız var. Bu yabancılardan memnunuz. Bu sene yerli transfer düşünüyoruz. Maksimum 3 transfer. Bizim alttan gelen gençlerimiz hariç" diye konuştu.

"SATMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ"
Batalla ve Pinto'ya teklif gelmesi durumunda satmayı düşünüp düşünmedikleri yönünde yöneltilen soruyu yanıtlayan Yazıcı, "Ben her teklifi değerlendiririm. Ama bu futbolcuları hiç satmayı düşünmüyoruz. Satılmayacak futbolcu tabi yok. Ama ben zirveye oynayan bir takımsam, yıldızımı satmam. Ben yıldıza yıldız kazandırmam lazım. Bana öyle bir rakam gelmeli ki bu teklifi düşünelim. O yüzden bu işin olacak tarafı yok" dedi.

"BURSALI BAŞKA DERECEYİ KABUL ETMEZ"
Yeni sezon ile ilgili hedefleri açıklayan Başkan Yazıcı, "Hedef zirve. Şampiyonluk farklı bir şey. Herkes bu parolayla çıkıyor ama zirvenin içinde bunların hepsi var. Zirvede belli takımlar var. Zirvenin içinde şampiyonluk da var, Avrupa da var. Ben devamlılık arz eden bir takım olmak istiyorum. Bütün hedefimiz bu. Kaçıncı oluruz bilemem ama devamlı Avrupa kupalarında oynayan Bursaspor olsun istiyoruz. En kötü derecesi 5 olmalı. Bursalı başka dereceyi kabul edemez" diye konuştu.

"BU CİMRİLİK DEĞİL"
Kulübün parasını kendi parasından daha önde gördüğünü ifade eden Yazıcı, "Doğrusu da bu. Bu cimrilik değil, tutumluluk. Har vurup harman savrulursa ne olacak? Bursaspor bugün borcu olmayan bir takım. Hiç borcumuz yok. Bazı şeyler var ama bunlar borç sayılmaz. Oyuncusuna, çalışanına borcu olmayan bir kulübüz. Türkiye'de saysanız bir elin parmakları kadardır. Ben geldiğimde Bursaspor çok zordaydı. Bugün ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor. Bursa seyircisiyle, imkanlarıyla, sanayisiyle büyük bir kent. Böyle bir şehrin tek takımı Bursaspor" şeklinde konuştu.

"BENİ SEVME AMA KULÜBÜ SEV"
"Göğüs reklamı kulübün mü camianın ayıbı mı?" sorusuna Yazıcı, "Kulübün ayıbı olamaz. Şampiyon olduğumuz sene çalmadık kapı bırakmadım. O kadar küçük rakamlar teklif edildi ki. Şampiyon takımın göğsüne o rakamlarla reklam asamazdım. Bu işler başkanın, yönetimin yapacağı işler değil. Birileri devreye girmeli. Bakın diğer takımlara, forma bedellerini düşünürseniz çok ciddi rakamlar. Bu rakamları alırken başkanları kapı kapı dolaşmıyor. Geliyorlar, camia istiyor. Birçok faktörü var. Bursaspor maalesef bu konuda çok şanssız bir sezon yaşadı. Böyle gitmemesi lazım. Ben bugün başkanım yarın değilim. Bursaspor devam edecek. Maalesef insanlarımızda birşey var. 'Ben olamadım o neden olsun' diyenler var. Beni sevme kardeşim ama kulübü sev" cevabını verdi.

"BENİM KAVGAM BURSASPOR"
Bursa şehrinin Bursaspor'un şampiyonluğunda daha fazla tanındığını belirten Yazıcı, "İleride daha fazla tanınacak. Bunu idrak etmek lazım. Bursaspor'un en önemli eksiği kalıcı gelire sahip olmaması. Şu an hiç kalıcı geliri yok. Bunun örnekleri o kadar çok ki. Sabit gelir diyoruz. 20 sene önce bir katlı otopark aldık. Onu saymıyorum. Ondan sonra herhangi bir gelir yok. Kendi ayaklarının üzerinde yürümeye çalışan bir kulüp. Benim kimseyle hesabım yok. Bir yere aday değilim. Gelin destek olun diyorum olmuyor. Bazı şeyler var, ufak laflardan çok alınan oluyorlar. Aslında çok daha fazla şey söylemek isterim. Ama bir çok kişinin canı acır. O bakımdan kavganın adamı olmak istemiyorum. Ama zorla oraya itiliyoruz. Benim kavgam Bursaspor" dedi.

"BANA KALSA YABANCI SAYISINI 2'YE İNDİRİRİM"
Milli Takım'da teknik direktörün Türk olması gerektiğini kaydeden Yazıcı, "Teknik direktörün Türk olması farklı bir olay. Türk Milli Takımı. Maça çıkıyorsun, bir konuşma yapıyorsun, 'Hadi aslanım' diyorsun. Bunu İngilizce söyle. Nasıl olacak bu iş. Türk Milli Takımı hocası Türk olmalı. Bana göre 6 yabancı da fazla. Bugün benim elimde olsa, yabancı sayısı 2'ye inecek dense ilk imzayı ben atarım. Ben altyapısı iyi olan takımım. Ama öyle bir yarışın içindesin ki şans tanıyamıyorsun. Hemen tepki geliyor. Bugün yabancısız hiç olmak istemiyorlar. Yabancıya bildim bileli karşıyım" diyerek sözlerine son verdi.

Sayfa Yükleniyor...