NTV

Cate: Arda'yı durduramadık

Spor

UEFA Avrupa Ligi F Grubu maçında Galatasaray'a 1-0 mağlup olan Panathinaikos'un teknik direktörü Henk ten Cate, sarı-kırmızı takımın yıldız oyuncusu Arda nedeniyle ciddi sorunlar yaşadıklarını söyledi.

Panathinaikos Teknik Direktörü Henk ten Cate de sol kanatta Arda'yı durduramadıklarını ve bu nedenle sorun yaşadıklarını söyledi.

Henk ten Cate, İstanbul'a beraberlik için geldiklerini ifade ederek, ''Takımımızın top kontrolünde sorunu yoktu, bizim hedefimiz iyi savunma yapmaktı. Maça iyi başladık, kontraatak aradık, ayrıca net pozisyonlar da bulduk. Sol kanatta Arda'yı durduramadık, Arda nedeniyle ciddi sorunlar yaşadık'' dedi.

Golden sonra iyi oynadıklarını ve rakip üzerinde baskı kurduklarını dile getiren Henk ten Cate, ''Pozisyonlarımız ve penaltı pozisyonumuz var. Son 3 maçımızı yitirdik ama pozisyonlara girdik. Top kaleye girmedi'' diye konuştu.

Henk ten Cate, maçın ikinci yarısındaki pozisyonda penaltı olup olmadığı konusunda ise, pozisyonun uzağında olduğunu ve bu nedenle yorum yapamayacağını bildirdi.