"Cehennem gibi bir stat vardı"

Napoli Teknik Direktörü Maurizio Sarri 1-1 biten Beşiktaş maçını değerlendirirken, "Çok zor bir maçtı ama takımımın en iyisini yapmaya çalıştı." dedi. Sarri, Beşiktaş taraftarına da ayrı bir parantez açtı ve "Taraftar oyuna konsantre olmamızı zorlaştırdı, cehennem gibi bir stat vardı" ifadelerini kullandı.

Haberler - Ntvspor 02.11.2016 - 00:08

"Cehennem gibi bir stat vardı"

Napoli Teknik Direktörü Maurizio Sarri 1-1 biten Beşiktaş maçını değerlendirirken, "Çok zor bir maçtı ama takımımın en iyisini yapmaya çalıştı. İstediğimizi alamasak da sahada güzel bir oyun vardı" dedi.

Savunmada güçlü durduklarını kaydeden İtalyan çalıştırıcı, "Ortasahada iyi top çevirdiğimiz, oyunu kontrol ettiğimizi düşünüyorum ama bu bize sadece bir gol pozisyonu getirdi. Bu sonuç ve oyun bana son derece güüven verdi. Takımım az pozisyon verdi. Kendilerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Beşiktaş karşısında az gol atmalarının nedeninin rakibin de iyi oynamasına bağlayan Sarri, "Bugün az gol attık ama genel anlamda Napoli çok gol atan bir takım. Az gol atmamızın sebebi rakibin de iyi oynamasıydı. Atılan gol bazen takımın performansıyla doğru orantılı olmayabiliyor. Saydığım 7-8 gol pozisyonu vardı ama 1 tanesini değerlendirdik." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın adam adama çok iyi savunma yapan bir takım olduğunu kaydeden Sarri, "Araya atılan ince toplarda daha etkili olmalıydık. Fakat hızlı hücumlarla araya atılan pozisyonlarda gol bulabilirdik. 7-8 pozisyonumuz var. Denedik, fakat değerlendiremedik." açıklamalarını yaptı.

Beşiktaş'tan sadece 1 puan aldıklarının hatırlatılması ve siyah-beyazlı ekipteki göze çarpan oyuncuların sorulması üzerine de İtalyan teknik adam, "Beşiktaş'la ilk maçımızda yaptığımız en kritik hata, Beşiktaş'a çok alan bıraktık. Hücum yapalım derken savunmayı boş bıraktık. Bu kadar yetenekli bir takıma karşı bu hatayı yaparsanız sizi cezalandırır. Avrupa'daki hangi takım olursa olsun Beşiktaş'a karşı zorlanır. Taraftar bugün maçı bizim açımızdan çok zora soktu. Konsantre olmayı zorlaştırıyorlar. Cehennem gibi bir stat vardı. Beşiktaş da bundan yararlandı ve şimdiye kadar kendi sahasında yenilmedi. En beğendiğim oyunu da Tolgay Aslan oldu." yanıtını verdi.

Takımın etkili isimlerinden Milik'in en kısa sürede iyileşmesini beklediklerini vurgulayan Sarri, "Önemli olan fazla pozisyon vermemek ve rakibe fazla alan tanımamaktı. Oyuncumun dirseğine gelen top penaltı olarak değerlendirdi. Taraftarın tavrı da kararda etkili oldu." görüşünü savundu.

NAPOLİ TARAFTARI METRODA KAVGA ÇIKARDI

Sayfa Yükleniyor...