Celtics'ten Marbury'ye yeşil ışık

Boston Celtics'in yıldızları Kevin Garnett ve Ray Allen, all-star oyun kurucu Stephon Marbury'i takımda istiyor.

Haberler 06.01.2009 - 14:05

New York Knicks'in tartışmalı oyun kurucusu Stephon Marbury, serbest kalması durumunda Boston Celtics ile anlaşabilir.

Hâlen 21 milyon 900 bin dolarlık kontratını feshetmek için New York ile pazarlık halinde olan Marbury, Knicks'in 3 milyon dolarlık teklifini reddetmiş, kendi önerisi olan 20.9 milyon dolarlık teklifini de geri çekmişti.

New York ile Marbury arasındaki pazarlık devam ederken, Boston Celtics'in yıldızları Kevin Garnett ve Ray Allen bu transfere sıcak baktıklarını söylediler.

"Stephon Marbury'ye karşı değilim" diye sözlerine başlayan Garnett, eski takım arkadaşının yüksek bir oyun zekâsına sahip olduğunu vurguladı. "Hayatım boyunca oynadığım en iyi oyun kuruculardan biri. Neden onun gelmesini istemeyeyim ki? Eğer Steph gelince bu takım daha kuvvetli olacaksa tabii ki kabul ediyorum."

Ray Allen da Garnett ile aynı fikirde. "Marbury uzun zamandır bu ligde mücadele eden yetenekli bir isim. New York'taki durumunu bilmiyorum ama hâlâ iyi basketbol oynayabileceğinden eminim" diyen Ray Allen, all-star oyun kurucunun takıma katkı yapabileceğini düşünüyor.

Stephon Marbury'nin olası transferi konusunda en kafa karıştırıcı açıklama ise Doc Rivers'tan geldi. Marbury'yi takımda isteyip istemediği sorulduğunda "Bu soruya cevap veremem" diye sözlerine başlayan Rivers, "Aslında cevap verebilirim ama vermeyeceğim. Gerçi verebileceğimi sanmıyorum ama eğer cevap verebilseydim de vermezdim. Şimdilik bu konu hakkında konuşmak istemiyorum" diyerek fikirlerini gazetecilerden saklamayı başardı.

Sayfa Yükleniyor...