Cemal Aydın, ödenmeyen alacaklarına karşılık, kulübün Biletix, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Spor Toto Teşkilatı gelirleri ile kulüp otobüsüne haciz koydurmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Aydın,''Ankaragücü'nden alacağım olduğu doğrudur ama bu alacağımın nasıl doğduğu önemlidir. Şu an görev başındaki yönetim kurulu ve sayın Melih Gökçek kulübün kredi borçlarının miktarını ve hangi bankalara ödeneceğini ezbere bilmektedirler. Göreve geldiklerinde de sayın Melih Gökçek'in talimatı üzerine, ilk 2 taksiti ilgili bankalara vadesinde ödemişlerdir. Ancak yeni yönetim ve sayın Melih Gökçek her nedense benim kulüp başkanı olarak bu kredilere kefil olduğumu bilmelerine rağmen vadesi gelen diğer taksitleri ödememiştir'' diye konuştu.

Yaptığı ticari faaliyet nedeniyle protesto olamayacağını ve her ay 100 bin lirayı aşan banka kredisi ödemek durumunda kaldığını ifade eden Aydın, ''Kulübün mali işlerinden sorumlu kişi bana, 'Sayın Melih Gökçek'in talimatıdır; bundan sonra vadesi gelmiş ve gelecek hiç bir banka kredisini ödemeyeceğiz. Dolayısıyla, kulübün otobüsünün kefili sizsiniz. Onu da ödemeyeceğiz. Ya protesto olursun ticari itibarını düşürürsün ya da paşa paşa ödersin' dedi. Benim yaptığım ticari faaliyet nedeniyle protesto olmayı göze alamayacağımdan her ay 100 bin lirayı aşan banka kredilerini ödemek durumunda kaldım ve bugüne kadar büyük bölümünü ödedim. Yine aynı şahıs, Melih Gökçek'in adını kullanarak, 'Cemal bey fazla zarara girmesin, biz bu ödemeleri yapmayacağız, icraya vererek sıraya girsin. Bu ödemelere itiraz etmeyeceğiz. Ne zaman sıra gelirse o zaman alır' dedi. Bunun üzerine biz de avukatlara talimat verdik ve yaptığımız her ödemeyi icraya koyduk'' dedi.

Cemal Aydın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in talimatı doğrultusunda hiçbir icra işlemine itiraz edilmediğini ve icraya koyduğu 1 milyon lirayı bulan rakamın da böylece kesinleştiğini kaydederek, bunun üzerine Ankaragücü'nün İddaa, Biletix ve Futbol Federasyonu'ndaki gelirlerine icra yazıları yazıldığını, ancak önünde 6-7 milyon lirayı bulan borç olması nedeniyle bekleme durumunda kaldığını söyledi.

Otobüsün satışına kadar ne menkul ne de gayrimenkuller üzerine herhangi bir haciz işlemi yapılmadığına dikkati çeken Aydın, ''Beştepe tesislerindeki bütün eşyaların, buzdolaplarının hatta ısıtıcıların haczine göz yuman sayın yöneticiler, başkalarının talebi doğrultusunda satılmak üzere olan otobüsün alacaklılarıyla ilgili bugüne kadar hiçbir işlem yapmamışlar, sessiz kalmışlardır. Haczedilen kulübün diğer eşya ve arabalarının satışındaki sessizliklerini burada da muhafaza etmişlerdir. Kimseye duyurmadan otobüsün satışını yapacaklar ve bu ayıbı böyle gizleyecekler. Ankara dışında olmama rağmen satıştan tesadüfen haberim olunca talimat verdim ve 'satışa girin' dedim. Bunu yönetim duydu ve telaşa düştüler. Bu arada ben bazı basın kurumlarını aradım ve 'Bu satışa gireceğim. Bu otobüsü ucuza sattırmam. Zaten alınırken de parasının büyük kısmını ben ödemiştim. Otobüsü alacağım ve Ankaragücü Bayan Voleybol Takımına hediye edeceğim' dedim. Benim satışa gireceğimi öğrenen yönetim, satışı isteyen alacaklının borçlarını hemen icraya yatırmak suretiyle satışı durdurdu'' diye konuştu.

Yapılan ödemenin dışında otobüsün üzerinde 600 bin liralık haciz işleminin daha olduğunu ifade eden Aydın, 'yakalama emri' olmayan otobüse ilişkin sonradan yapılabilecek işlemlerden haberdar olamayacağı için avukatlarına talimat verdiğini ve ''fiili haciz'' işlemi yaptırdığını böylece otobüsün de 'yediemin'e teslim edildiğini belirtti.

Ankaragücü yönetiminin Cemal Aydın'ı kötü göstermek düşüncesiyle bazı gazete ve televizyon kanallarında, ''Cemal Aydın otobüse haciz koydurdu'' ifadelerini kullandığını iddia eden Cemal Aydın, kendisinden önce otobüsün üzerinde 8-10 kişiye ait 600 bin lirayı bulan bir haczin olduğunu ifade etti. Otobüsün icradaki fiyatının 100 bin lira olarak tespit edildiğini bildiren Aydın, ''Yüzde 60'ı, 60 bin lira eder. Otobüsün satış fiyatı artık 60 bin lira olarak

belirlendi. Alan kişi bu miktarı icra dosyasına yatıracak. Benim önümde 600 bin lirayı bulan alacakları olan 8-10 insan var. Demek ki 60 bin liradan Cemal Aydın'ın 1 kuruş bile alması mümkün değil. O zaman amaç, alınteriyle alınan kulüp mallarının haraç mezat satılmasına karşı koymaktır. Milyarı bulan alacağım varken, 60 bin lira kimin yarasını sarar'' dedi.

Otobüsün satışa çıkması durumunda satışa gireceğini kaydeden Cemal Aydın, ''Otobüsü alırsam daha önce de açıkladığım gibi Ankaragücü Bayan Voleybol Takımının emrine sunacağım. Verdikleri sözleri tutmayanlar utanmayacaksa kulübün her tarafının tarumar edilmesine göz yumanlar, bundan da alınganlık duymayacaklarsa benim kültürüm içinde onlara söyleyecek başka da lafım yok. Bunlardan alınganlık duyanlar varsa yalanla milleti kandırmak yerine herhangi bir basın kurumu ve kamuoyu önünde gerçeklerin belgeleri ile kamuoyuna anlatılması için çağrıda bulunuyorum'' şeklinde konuştu.