Cemil Turan'ın aklı içerde

'şike' davasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Fenerbahçe Amatör Şubeler Koordinatörü'nden açıklamalar geldi.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.02.2012 - 20:12

Cemil Turan'ın aklı içerde

Futbolda şike iddialarına yönelik davada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Fenerbahçe Amatör Şubeler Koordinatörü Cemil Turan, tahliyesine sevinemediğini kaydederek, ''Çünkü orada benim arkadaşlarım kaldı. Benim vücudum dışarı çıktı ama aklım ve kalbim daima orada'' dedi.

Sarı-lacivertli ekibin efsane oyuncularından Cemil Turan, Fenerbahçe Tv'ye yaptığı, sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden de yayımlanan açıklamasında, halen cezaevinde bulunan arkadaşlarını düşündüğünü kaydederek, şunları söyledi:

''Tahliye olalı 2 gün oldu ve bugün benim doğum günüm. Sevinci ve üzüntüyü bir arada yaşıyorum. Tahliye kararı verildiği andan itibaren, bunu çok samimi olarak söylüyorum sevinç yaşayamadım. Çünkü orada benim arkadaşlarım kaldı. İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan benim için kardeşten öte insanlar. Onları orada bırakıp, benim dışarı çıkmam çok zor bir olay. Bu durumu kelimelerle anlatamıyorum.

Tabii ki torunlarıma ve aileme kavuştuğum için mutluyum. Ailemin mutlu olması beni daha fazla mutlu eden bir durum ama içeriden çıkarken de söylemiştim. Benim vücudum dışarı çıktı ama aklım ve kalbim daima orada kalıyor. Dışarı çıkalı 2 gün oldu ve hala da onları düşünüyorum. İnşallah da yarın savcılıktan izin aldıktan sonra onları ziyarete gideceğim. Onlardan ayrı kalmak çok zor bir durum.''

Kendilerine destek veren taraftarlara da teşekkür eden Cemil Turan, ''Bütün taraftarlarımızdan Allah razı olsun. Taraftarın desteği ilk günden bu zamana kadar devam etti ve hala da ediyor. O yürüyüşler, stadın bayan ve çocuk taraftarlar tarafından dolması, taraftarlarımız dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Taraftar işte bu. Fenerbahçe'ye de bu yakışır'' şeklinde konuştu.

Kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın suçsuz olduğunu öne süren Cemil Turan, ''Başkanımızın hiç suçu yokken içeride yatıyor. Niye yattığına hala anlam da vermek mümkün değil. İçeride öyle suçsuz çocuklar var ki, ama o sürece dahil edilmiş. Çok şey söylemek istiyorum ama bu aşamada pek konuşmak istemiyorum. İnşallah önümüzdeki mahkemede herkes çıkar, çıkmalarını ümit ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...