İlişkili Haberler

Fenerbahçe'nin durumu ve ligdeki şampiyonluk yarışı hakkında açıklamalarda bulunan Volkan Demirel "Bugün kampın ilk günü ama iyi bir giriş yaptık. Kampın sonuna kadar iyi çalışarak hedeflerimize ulaşmak adına yolumuza devam edeceğiz. İnşallah çalışmalarımızın karşılığını sezon sonu alırız.

Lig uzun bir maraton; futbolcuların performans ve durumları sezon içerisinde değişebiliyor. Fakat ben sezonu ikiye ayırıyorum; ilk yarısında alabileceğimiz puanları alamadık. Son haftalarda toparlandık, son 6 maçta 5 galibiyetimiz var. Sezon başında yeni bir takımdık; arkadaşlarımız hocalarımızı, tanımıyordu. Umuyoruz ki ikinci yarıda daha çok puan toplayacağız. Son yıllarda hiç böyle fazla takımın içerisinde olduğu bir yarış olmamıştı. Daha fazla isteyen şampiyon olacaktır. Zevkli ve kaliteli bir lig oluyor" dedi.

"KOVULMADIĞIM SÜRECE BURADAN GİTMEM"

Kamp kadrosuna alınmayan Ozan Tufan ve Robin van Persie hakkında da konuşan tecrübeli kaleci "Takım arkadaşlarımızın her zaman yanımızda olmasını isteriz. Yönetimin ve hocanın aldığı bir karar var. Ozan Tufan sevdiğim bir kardeşim. İnşallah bu geçici bir dönemdir ve geri döner. Robin van Persie'nin de, genç arkadaşların da burada olmasını isterdim. Hem giden için üzülüyorum hem gelen için seviniyorum. Kovulmadığım sürece buradan gitmem" ifadelerini kullandı.

"KADIKÖY'DE GELENEK DEVAM EDECEK"

Ligin ikinci yarısında Galatasaray ile oynayacakları maçla ilgili olarak "Galatasaray'a başka hoca gelmiş gitmiş, beni çok ilgilendirmiyor. Kadıköy'de gelenek devam edecek diye düşünüyorum" diye konuşan Volkan, Beşiktaşlı Cenk Tosun'un Everton'a transferi hakkında "Cenk Tosun'un transferi, Türkiye adına büyük transfer. Her zaman 'Abi bir tek sana gol atamadım' diyor. İnşallah oradaki her kaleciye gol atar" dedi.

Volkan Demirel, ligde sezonun ilk yarısının en iyi kalecisi olarak Göztepeli Beto'yu işaret etti.