Cenk Tosun, Liverpool derbisinde sahada olabilir (Transfer son durum)

Everton Menajeri Sam Allardyce, Cenk Tosun transferinin 24 saat içinde açıklığa kavuşacağını söyledi. Öte yandan Everton Sportif Direktörü Steve Walsh'un Cenk'e cuma akşamki Liverpool derbisi çin 'Hazır ol' dediği iddia edildi...

Haberler 01.01.2018 - 23:27 | Son Güncelleme : 02.01.2018 - 14:54

Cenk Tosun, Liverpool derbisinde sahada olabilir (Transfer son durum)

Everton Menajeri Sam Allardyce, Premier League'deki Manchester United maçı sonrası Cenk Tosun'un transferi hakkında konuştu.

Allardyce yaptığı açıklamada, "Cenk Tosun'u transfer etmek için elimizden geleni yaptık. Artık önümüzdeki 24 saat içinde ne olacağını göreceğiz" dedi.

"CUMA AKŞAMI DERBİYE HAZIR OL"

25 milyon euro civarı bir rakama İngiltere'nin yolunu tutacak olan ve şu anda eşi ile birlikte Londra’da bulunan yıldız golcü, Everton Sportif Direktörü Steve Walsh ile bir görüşme yaptı. Kendisini uzun süredir takip ettiklerini belirten Walsh, Cenk’e sürpriz yaptı. Steve Walsh “Beğendiğimiz bir oyucusun. Uzun süredir transferinin olması için uğraştık. Ufak pürüzlerin giderilmesi ile iş resmiyete dökülecek. 5 Ocak’ta Liverpool ile FA Kupası’nda maçımız var. O maçın kadrosuna seni almak istiyoruz. Buna göre kendini bu hazırla. Hocan şans verirse de oynayabilirsin” dediği öğrenildi.

CENK'İN İMZASINA 'BAŞKAN' RÖTARI

Siyah-Beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman,yöneticilere kendisi Afrika’dan dönene kadar Cenk Tosun transferi ile ilgili bir işlem yapılmamasını istedi... Bugün Afrika tatilinden dönecek olan Orman’ın peşinat konusunda Everton yetkilileri ile tekrar bir görüşme yapacağı bu nedenle imzaların yarın ya da perşembe gününe sarkabileceği kaydedildi. Öte yandan Cenk Tosun’un babasıyla menajerinin de İngiltere’ye gittiği öğrenildi.

İNGİLİZ BASININDAN 'ÇIKMAZA GİRDİ' İDDİASI

İngiliz medyasında dün Cenk Tosun’un Everton’a transferinin Beşiktaş’ın fiyat yükseltmesinden dolayı çıkmaza girdiğine dair iddialar ortaya atıldı. Beşiktaş ile Everton'ın 25 milyon Pound'luk bonservis ücretinde anlaştığı, daha sonra ise Beşiktaş cephesinin istediği bonservis bedelini artırdığı belirtildi. Beşiktaşlı yöneticiler, İngiliz ekibine Cenk Tosun için 27 milyon Pound istediğini bildirdi. Siyah-beyazlı yöneticilerin fikir değiştirmesinin ardından Everton cephesinin Cenk Tosun transferinden vazgeçebileceği ileri sürüldü.

SAM ALLARDYCE: 24 SAATE BELLİ OLUR

Dün Manchester United’la ligde karşı karşıya gelen ve evinde 2-0 mağlup olan Everton Menajeri Sam Allardyce maçın ardından bu konu hakkındaki soruya “Cenk Tosun’u transfer etmek için elimizden geleni yaptık. Önümüzdeki 24 saat içinde zaman bize ne olacağını söyleyecek. Takımın hücum yönünü güçlendirmeliyiz ve bunun için uğraşıyoruz” yanıtı verdi. Everton'ın Cenk Tosun ile anlaştığı öğrenilirken, yıldız oyuncu şu anda tatil için eşiyle birlikte Londra'da bulunuyor. Kulüplerin anlaşma sağlaması halinde, yıldız oyuncu transferi tamamlamak için Londra'dan Liverpool'a geçecek

CENK TOSUN İÇİN GÖZYAŞI DÖKEN ÇOCUK

Sayfa Yükleniyor...