Cenk Tosun, Beşiktaş'ın Lokomotiv Moskova deplasmanından 1-1'lik beraberlikle ayrıldığı maçın ardından açıklamalarda bulundu. Kendisinin oyuna girerken Beşiktaş'ın golünün geldiği ve oyuna girişinin gecikmesini anlatan Cenk Tosun, "Aynı olay Sporting maçında da oldu. Tam giriyordum golü atmıştık. Burada da aynı oldu. Golü attık, hoca '5 dakika sonra gir' dedi.

Tamer Hoca'yla konuştular ve ondan sonra da oyuna girdim" dedi. Maça 3 puan almak için geldiklerini vurgulayan Cenk Tosun, "Lokomotiv Moskova'nın iyi bir takım olduğunu biliyorduk. Skenderbeu ve Sporting maçlarını izleyip analizini yapmıştık. Lokomotiv Moskova, kontra atağı seven ve oynayan bir takım. Bugün onlara çok az şans verdik. Golden hariç belki bir tane daha vardır. 3 puana yakın olan bizdik. Kırmızı kart pozisyonundan sonra da 2-3 pozisyon yakaladık. Şimdi Lokomotiv ile evimizdeki maçtan 3 puanla ayrılmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Ligde haftasonunda Antalyaspor ile oynayacakları ve yoğun maç trafiğinin devam ettiği yönündeki yorum üzerine ise Cenk Tosun, "Geçen seneden yoğun maç trafiğine alışkınız. Bizi zorlamayacak. Hoca rotasyonlarını yapar. Bugün çok soğuktu. Bizi Antalya'da da zor bir maç bekliyor" demekle yetindi.

Kırmızı kart pozisyonunu da açıklayan Cenk Tosun; "Orada bir pozisyon oldu Oğuzhan ile Corluka arasında. İkisi başbaşaydı. Diğer Moskovalı oyuncular da yanına gitti. Oğuzhan'ı yalnız görünce çıldırdım. Corluka'yı ittim, o da bana girişmeye başladı. Neden kırmızı kart gördü bilmiyorum. Dediğim gibi Oğuzhan'ı tek başına görünce delirdim" diyerek gergin anları anlattı