Çetin: Maçı kaybetmek üzücü

A Milli Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Oğuz Çetin, ''Ne kadar motive olursanız olun, tempo yapan rakibe karşı fiziksel düşüş ortaya çıkabiliyor'' dedi.

30.05.2010 - 01:44

PHİLADELPHİA - (A) Milli Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Oğuz Çetin, ''Ne kadar motive olursanız olun, tempo yapan rakibe karşı fiziksel düşüş ortaya çıkabiliyor'' dedi.

Oğuz Çetin, milli takımın özel maçta ABD'ye 2-1 yenilmesinin ardından düzenlediği basın toplantısında, Dünya kupasına katılacak bir takımın son hazırlık maçına çıktıklarını belirterek, ''Özellikle ikinci yarıda ortaya koydukları istek, arzu neticeyi de değiştirdi. Bizden daha çok istediler. Bir milli maçı kaybetmek üzücü, bunun üzüntüsü içindeyiz. Ancak biz buraya oyuncularla ilgili bilgiler elde etmek üzere geldik. Guus Hiddink'in oyuncuları yakından tanıması bakımından, fiziksel ve ruhsal olarak bizim için önemli bir kamp oldu'' diye konuştu.

Çetin, fiziksel ve taksitsel açıdan kendilerini geliştirmeleri gereken birçok konu olduğunu söyledi. Amerika kampında geçirdikleri süreden çok memnun olduklarını bildiren Oğuz Çetin, Romanya ile Ağustos'ta oynayacakları karşılaşma öncesi birçok şeyin netleştiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sezonun yorgunluğunu taşıyan oyuncular çok mutlu şekilde milli takıma gelip iyi konsantre oldular ve kendilerinden bekleneni sahaya koydular. Ne kadar motive olursanız olun tempo yapan rakibe karşı fiziksel düşüş ortaya çıkabiliyor. Her mevkinin konsantrasyon kaybına neden vermeden taktiksel disiplinini ortaya koyması gerekiyor. İkinci yarıda bunu kaybettik maalesef.''

ABD'li bir gazetecinin sorusuna ise Çetin, şu yanıtı verdi:

''ABD takımı, takım ruhuyla hareket ediyor. Bireysel yeteneklerden çok, takım olarak neticeye gitmeye çalışıyorlar. Ancak, Dünya Kupası'nda güçlü rakiplerle oynayacaklar.''

Takım kaptanı Emre Belözoğlu ise çok olumlu bir kamp dönemi geçirdiklerini vurgulayarak, ''Bizden beklenenin yüzde 60'ını verecek şekilde oynadık, ama ikinci yarıda bizden iyiydiler. Bugün buraya gelip bize destek veren taraftarlarımızdan onları üzdüğümüz için özür diliyoruz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...