Cevat Güler: Saygı duyuyorum

Galatasaray'da uzun yıllar antrenör olarak görev yaptıktan sonra sarı-kırmızılı takımla yolları ayrılan Cevat Güler, yeni teknik direktör Frank Rijkaard’ın kendi ekibiyle çalışmak istemesini doğal karşıladığını ancak yine de ayrıldığı için bir burukluk yaşadığını söyledi.

Ntvspor 15.07.2009 - 09:44

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de 2007-08 sezonunda teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'tan devraldığı Galatasaray'ı rakiplerinin 6 puan önünde şampiyon yapan futbol takımının eski antrenörü Cevat Güler, NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'da çok güzel günlerinin geçtiğini ifade eden Güler, Frank Rijkaard'ın takımın başına gelmesinin ardından görevden alınmasına saygı duyduğunu ancak bir kırgınlık yaşadığını söyledi.

Güler, "Galatasaray'da güzel bir 7 yıl yaşadım. Birçok dost kazandım, bu camia Türkiye çapında tanınmamı sağladı. Yönetim bana güvenerek bana bir görev verdi, be de yüzüme gözüme bulaştırmadan bu işi yaptım. "Buruk musunuz?" diye sorarsanız, evet burukluk var. Ayrılmamayı isterdim" diye konuştu.

Güler, Frank Rijkaard'ın kendi ekibiyle çalışmak istemesinin de doğal olduğunu belirterek, buna da saygı duyulması gerektiğini söyledi.

"YILDIZ TRANSFER DEĞİL, TAKIM OLMAK ÖNEMLİ"
Cevat Güler yeni sezondaki transferleri de değerlendirdi. Yıldız transferlerden çok takım olmanın önemine değinin tecrübeli teknik adam, "İyi transferler başarının anahtarı değildir. Takım olmak önemlidir. Geçtiğimiz yıl Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yaptığı transferler yabana atılacak transferler değil. Ama yıl sonuna baktığımız zaman biri dördüncü, biri beşinci oldu. Grup sinerjisini yakalayan takımlar ligi önde bitirdi" diye konuştu.

Güler son olarak teknik direktörlük için teklifler geldiğini ancak bunları bu sezon için değenlendirmeyi düşünmediğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...