Çevik: Farkı gözümüzde büyütmüyoruz

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı antrenörü Okan Çevik, ilk maçta aldıkları 12 sayılık mağlubiyeti gözlerinde büyütmediklerini söyledi.

Haberler 07.04.2009 - 15:41

Bayan basketbol takımı antrenörü Okan Çevik, ilk maçı iyi oynadıklarını ve başa baş mücadele ettiklerini belirterek, ''İlk maçtaki fark önemli değil'' dedi.

Ruslarla daha önce oynadıkları yarı final ilk maçında rakiplerine skor olarak hiç yaklaşamadıklarını belirten Çevik, ''İtalyan ekibine karşı ise ilk 3 periyotta üstün oynadık. Orada 3 periyot maçı önde götürdüysek, burada çok daha iyisini yapabiliriz. Son periyotta yaptığımız hataları tekrarlamayacağız. Yakalayacağımız 2 dakikalık bir ivme ile gerekli farkı yakalayabileceğiz. Bu farkı kesinlikle gözümüzde büyütmüyoruz'' şeklinde konuştu.

Okan Çevik, rakibin kendilerinden çok üstün ya da potansiyelli bir takım olduklarını düşünmediğini ifade ederek, ''Sadece 3 tane uzun oyuncuları var. Bizim uzunlarımız ise çabuklar ve bu açığı kapatabileceklerdir'' diye konuştu.

Takım içinde Işıl'ın dizinde ufak bir problem bulunduğunu söyleyen Çevik, ''Ancak oyuncumuzun çekilen MR'ında korkulacak bir şey olmadığı ortaya çıktı. Işıl'ın Galatasaraylılığını biliyoruz, o bu ağrıları düşünmeden oynayacaktır'' dedi.

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Ahmet Dedehayır, bayan basketbol takımının perşembe günü FIBA Avrupa Kupası'nda İtalya'nın Cras Basket Taranto takımıyla yapacağı final rövanş maçını gereken farkla kazanacaklarını iddia ederek, ''Bu sene basketbolda yılın olayı, bayan takımımızın Avrupa Kupası alması olacaktır'' dedi.

Final maçı öncesinde Mecidiyeköy'deki Çadır Store'da düzenlenen basın toplantısına Dedehayır'ın yanı sıra, antrenör Okan Çevik ile oyuncular Işıl Alben ve Semione Augustus katıldılar. Galatasaray'ın ilklerin kulübü olduğunu dile getiren Ahmet Dedehayır, ''Tarih yazmaya alışık bir camiayız. Perşembe gecesi kızlarımız, taraftarlarımızın da desteğiyle FIBA Eurocup'u alarak Galatasaray ve Türk basketboluna armağan edeceklerdir. Bu sene basketbolda yılın olayı Galatasaray'ın FIBA Avrupa Kupası'nı alması olacaktır'' diye konuştu.

Dedehayır, 12 sayılık farkın azımsanamayacağını ifade ederek, sözlerini, ''Biz bunun rahatlıkla üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Ben inanıyorum. Taraftarımız da inanıyor. Son periyoda kadar zaten orada öndeydik. Biz bu takımı 13 sayı farkla yeneceğiz ve bu kupayı kazanacağız'' dedi.

MAÇ ORGANİZASYONU
Maç organizasyonu ile ilgili bilgiler de veren Ahmet Dedehayır, taraftarlardan maça kırmızı formalarıyla gelmelerini ve ''Tek renk, tek yürek kırmızı'' sloganıyla takımlarına destek vermelerini istedi.

Dedehayır, şu anda bilet satışlarından memnun olduklarını ifade ederek, ancak taraftarların maçta izdiham yaşamaması için, bir an önce biletlerini Biletix gişelerinden almalarını istedi.

Kapıları saat 18.30'da açacaklarını açıklayan Dedehayır, 21.30'da başlayacak maçtan 15 dakika önce de kapıların tamamen kapanacağını söyledi.

Dedehayır, taraftarlar için saat 18.00'den itibaren Ali Sami Yen Stadı'ndan, maçın oynanacağı Ayhan Şahenk Salonu'na otobüsler kaldıracaklarını kaydederek, salonda kombine kart sahipleri için ayrı bir kapının açılacağını sözlerine ekledi.

IŞIL: HEYECANLIYIZ
Oyunculardan kaptan Işıl Alben ise maç öncesinde çok heyecanlı olduklarını ve tüm takım olarak maç saatinin gelmesini beklediklerini söyledi.

''Galatasaray forması altından Avrupa kupası finali oynamak çok güzel ve heyecan verici'' diyen Işıl, ''Bu finalden en güzel şekilde çıkarak kupayı müzemize götüreceğimize inanıyorum'' ifadesini kullandı.

Augustus da maç öncesi çok güzel duygular yaşadıklarını belirterek, ''Ekstra bir stres ve sıkıntımız yok. Çok güzel çalışıyoruz. Mutlaka seyircimiz de bize çok fazla destek olacaktır. Kupayı kazanmayı hedefliyoruz. Bütün konsantrasyonumuz kupayı kazanmak üzerine. Öncelikli olarak yaptığımız işten mutlu olmayı ve eğlenmeyi bilmeliyiz. Çok fazla stres altında kalmaya gerek yok. Yaptığımız şeyin keyfini çıkarmak gerekiyor'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...