Dursun Özbek: Ceza gelmez gelirse CAS'a gideriz!

Dursun Özbek, UEFA'ya yapılan toplantı sonrası umutlu konuştu. Özbek, "Ortaya koyduğumuz aksiyonlar ve yönetim biçimi Galatasaray'ın ceza almamasını gerektiriyor. Burada bunları anlattık" derken, olası bir ceza gelmesi durumunda da CAS'a gideceklerini vurguladı.

Ntvspor 23.02.2016 - 15:53

Dursun Özbek: Ceza gelmez gelirse CAS'a gideriz!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, UEFA'ya yapılan savunma sonrası NTV Spor muhabiri Evren Göz'ün sorularını yanıtladı.

"Geçmiş yıllarla ilgili bilgiler aktarmak için gelmiştik" diyen Dursun Özbek, "O konular üzerinde buradaki hakimler kuruluna tekrar son derece güzel ve son derece açıklayıcı bilgiler verdik. Neden bunlar oluştu ve ne yapılması gerekiyor konusunda açıklamalar yaptık. Burada Galatasaray'ın savunması son derece net görüşler üzerine duruyor. Dolayısıyla hakimler kurulunun vereceği bir karara saygılıyız. Burada iki etabın olduğunu da dikkatten kaçırmayalım. Çünkü hakimler kurulunun vereceği kararı CAS'a götürme şansımız da var. Onun için burada her iki tarafın burada birbirini çok iyi anladığını, Galatasaray'ın çok iyi bir marka olduğu zaten vurgulandı. Dolayısıyla onların, bütün bu ortaya koyduğumuz düşünceleri, ortaya koyduğumuz delilleri yorumlayacaklarını düşünüyorum. Onların kararını bekleyeceğiz. 1 hafta içinde karar verecekler. Olayı CAS'a taşımak mümkün, inşallah ona gerek kalmaz" diye konuştu.  

"GALATASARAY ŞU ANDA CEZA ALMADI"

Galatasaray'a 1 yıllık ceza geleceği yönündeki yorumların da hatırlatılması üzerine ise Dursun Özbek, "Böyle bir şey şu anda söz konusu değil. Galatasaray'ın şu anda ceza almış durumu söz konusu değil. Sadece inceleme ekibi tavsiye niteliğinde 1+1 gibi bir ceza teklif ediyor. Buraya geliş sebebimiz, bizim bunu da kabul etmediğimizi, Galatasaray'ın bu cezayı almaması gerektiğini anlattık. Yeni bir yönetimiz. Bugün ortaya koyduğumuz aksiyonlar ve yönetim biçimi Galatasaray'ın ceza almamasını gerektiriyor. Burada bunları anlattık. Son derece iki tarafın da birbirini anladığı bir toplantı gerçekleşti. Buradan iyi bir netice bekliyoruz. Buradaki en önemli faktör buranın iki ayaklı olduğunun farkına varmak lazım. UEFA'nın vereceği kararı CAS'a taşımak. Eğer bir olumsuzluk olursa CAS'ta düzeltilmesi gereken bir karar olacağını düşünüyorum. Şahsi kanaatim ona gerek kalmayacağı yönünde" diye konuştu.

"Galatasaray'ın ceza almadan da buradan ayrılacağını düşünüyor musunuz?" sorusuna Özbek, "Muhtelif cezalar var. UEFA'nın bize teklif ettiği cezaların en ağırı. İşin en başında cezalardan en ağırını seçmenin seçmenin yanlış olacağı görüşünü de bildirdik" demekle yetindi.

"Sizin savunmanızda bir çok proje vardı. Onların yanıtı ne oldu?" sorusuna ise Dursun Özbek, "Son derece ilgiyle izlediler. Tek bilek tek yürek kampanyasını da onlara anlattık. Alınan aksiyonlar onlara daha inandırıcı, daha reel geliyor. Galatasaray'ın mali yapısının başabaş noktasına gelmesi konusunda kendilerini çok detaylı bilgilendirdik. Geriye onların karar alması gerekiyor. 1 hafta içinde de bu belli olacak"  yanıtını verdi.

"Cezası gelmesi durumunda, Galatasaray taraftarlarına ne mesajınız ne olacak?" sorusu üzerine, Özbek, "Daha cezayı almadık. Dolayısıyla onun üzerine yorum yapmam yanlış olur. Buraya gelme sebebim, buradaki insanları UEFA'yı Galatasaray'ın ceza almamaya ikna etmekti. Ortada ceza yokken varmış gibi davranmak ve yorum yapmak uygun olmaz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...