İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, ekip çalışmasını en iyi şekilde gerçekleştirerek başarılı işler yaptıklarını ifade ederek, ''Çok iyi bir ilk yarı geçirdiğimizi kabul etmeliyiz'' dedi.

Fenerbahçe Televizyonu'nda ''Teknik Analiz'' programına katılan Alman çalıştırıcı, sezonun ilk yarısının genel anlamda takımı adına başarılı geçtiğini ifade etti.

Sezon başında Fenerbahçe ile geç anlaştığını, geldiğinde kadronun hazır olduğunu anlatan Daum, ''Bu şartlar altında iyi bir ilk yarı geçirdik. Sezon başında 8 galibiyetle rekor kırdık. Takım çok iyi çalışarak takım bunu hak etti. Sezonun başladığında bize ilk yarı sonunda ligde 1iderliği, kupada liderliği ve Avrupa'da gruptan lider çıkıp yoluna devam etmeyi teklif etselerdi, biz büyük bir memnuniyetle bunları kabul ederdik. Şu anda bulunduğumuz konum böyle olduğuna göre, çok iyi bir ilk yarı geçirdiğimizi kabul etmeliyiz. Bu konuda emeği geçen herkese, özellikle her zaman her şekilde bize destek veren yönetimimize, her zaman yanımızda olan ve bize büyük destek sağlayan sportif direktörümüz Aykut Kocaman'a teşekkür ediyorum. Biz ekip çalışmasını en iyi şekilde gerçekleştirerek başarılı işler yaptık.'' dedi.

Başarılı bir ilk yarıya rağmen, daha iyi oynamaları gereken maçlar olduğunu kaydeden Fenerbahçe Teknik Direktörü, ''Ancak bir gerçek var ki hiçbir şeyi tozpembe görmüyoruz. Daha iyi oynamamız gereken maçlar vardı. Örneğin Gaziantepspor ve Kasımpaşa karşılaşmaları gibi. Bu açlarda bazı hatalar yaptık. Daha iyi oynamamız ve kazanmamız gerekiyordu. Ama yanlışlarımızı gördük, gerekli düzenlemeleri yaptık ve yapıyoruz'' diye konuştu.

'CEZASINI ÇOK ACI ÇEKTİK...'
İlk haftalarda elde ettikleri başarılı sonuçların ardından futbolcuların 'Her maçı kazanırız' şeklinde düşünmeye başladığını, bunun cezasını çok acı çektiklerini anlatan Daum,''Elde ettiğimiz başarıların ardından rahatlık yaşandı. Futbolcularımız 'Her maçı kazanırız'' diye düşünmeye başladı, bunun cezasını çok acı çektik. Ama dersler aldık ve şimdi daha iyi olmak için her şeyi yapıyoruz. Sportif direktörümüz Aykut Kocaman da, ben de futbolcularla yaptığımız toplantılarda bir önceki sezonu örnek gösterdik ve onlara başarısız günlere geri dönmeyi isteyip istemediklerini sorduk. Sonuçta herkes alması gereken dersleri aldı ve toparlandık.'' dedi.

'TATİLDE LİLLE'NİN BİRKAÇ MAÇINI İZLEDİM'
Devre arası tatilinde, UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri Lille'nin bazı maçlarını izlediğini bildiren Daum, Fransız ekibin sezona kötü başlayıp iyi bir çıkış yakaladığını kaydetti.

Lille ile yapacakları maçlara çok iyi hazırlanacaklarını belirten Daum, ''Orada da canlı olarak maçlarını izlemek istiyoruz. Bu konuda bizim arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapacaklar ve biz olması gereken en iyi şekilde hazırlanarak Lille takımının karşısına çıkacağız'' şeklinde konuştu.

'KİMSE GETİRİP 3 PUANI HEDİYE ETMEYECEK'
Sezonun ikinci yarısında fikstür olarak önemli bir avantajları olduğunu ifade eden Fenerbahçe Teknik Direktörü, Sivasspor, Manisaspor, Gençlerbirliği ve Ankaragücü ile deplasmanda yapacakları mücadelelerin zorlu geçeceğini göz ardı etmediklerini kaydetti.

İstanbul'daki maçların da kolay olmayacağını belirten Alman çalıştırıcı, ''Rakiplerimiz bizi yenmeyi hedefleyerek karşımıza çıkacak ve kimse bize getirip 3 puan hediye etmeyecek. Hedefimiz her maça konsantre olup maçı kazanmaktır'' diye konuştu.

Bu arada, kadro dışı bırakılan futbolcular Kazım ve Önder'in Can Bartu Tesisleri'nde bireysel futbolcu antrenörü Dolu Arslan yönetiminde çalıştıkları bildirildi.