Chak ile Schalger Boğaziçi Köprüsü'nde kapıştı

Asya ile Avrupa'nın birleştiği Boğaziçi Köprüsü'nde Hong Konglu sporcu Ko Lai Chak ile Avusturyalı Werner Schlager gösteri maçı yaptı.

26.07.2009 - 10:25

Chak ile Schalger Boğaziçi Köprüsü'nde kapıştı

İSTANBUL - Asya ile Avrupa'nın birleştiği Boğaziçi Köprüsü'nde Hong Konglu Ko Lai Chak ile Avusturyalı Werner Schalger gösteri maçı yaptı.

Boğaziçi Köprüsü'ndeki Asya ve Avrupa'nın en iyi masa tenisçileri arasında gösterilen sporcuların karşılaşması sabah saat 07.10'da başlarken, yaklaşık 20 dakika sürdü.

Maçtan sonra basın mensuplarına düşüncelerini açıklayan Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, ''Dünyanın bir çok ülkesinde yayınlanacak bu organizasyon, Türkiye'nin tanıtımı için çok önemli bir organizasyon oldu. Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Stefano Bossi ise masa tenisi adına büyük bir gün olduğunu belirterek, ''İstanbul zaten büyülü bir şehir. Bu organizasyonun masa tenisine önemli bir ivme kazandıracağına inanıyorum'' diye konuştu.

Avusturyalı sporcu Werner Schalger, Brezilya'da benzer bir organizasyona katıldığını kaydederek, Türkiye'deki organizasyonun daha güzel olduğunu belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...