Chelsea'de Hiddink kesin gidiyor

Chelsea Yönetim Kurulu Başkanı Bruce Buck, sezon sonunda menajer Guus Hiddink ile yollarını kesinlikle ayıracaklarını. Jose Mourinho'nun takıma geri döneceği iddialarının da gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

Ntvspor 14.04.2009 - 12:41

Chelsea'de Hiddink kesin gidiyor

Şubat ayında Brelizyalı çalıştırıcı Scolari'nin yerine Guus Hiddink'in göreve gelmesiyle Chelsea'nin gösterdiği başarılı performans Hollandalı teknik adamın, gelecek sezon da 'Mavileri' çalıştırmaya devam edeceği iddialarını beraberinde getirmişti.

Spekülasyonların artması üzerine, Chelsea Yönetim Kurulu Başkanı Bruce Buck, konuya açıklık getirmek zorunda kaldı. Hiddink'in, Rusya Milli Takımı’nı da çalıştırdığını hatırlatan Buck, "Hiddink, Rusya Federasyonu'nun izni sayesinde takımın başına geçici olarak geçmiştir. Çok iyi sonuçlar aldığımız için, gelecek sezon da takımı çalıştıracağı konuşuluyor. Ancak böyle bir durum kesinlikle söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

İngiliz basınında yer alan bir diğer iddia ise İnter'i Serie A' da şampiyonluğa götürmesine karşın, yönetim ve taraftarın bir türlü sevgisini kazanamayan Jose Mourinho'nun, eski takımı Chelsea'ya döneceği yolunda. Buck, Mourinho konusunda ki  sorulara, "Samimi yanıtım bunun gerçekleşmeyeceği yönünde. Jose, harika bir menajer ancak Chelsea dönemi artık kapandı" yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...