Chelsea'den Hiddink'e teklif var

İngiliz Guardian gazetesi, İngiltere Premier ligi kulüplerinden Chelsea'nin, menajerliğe Guus Hiddink'i getirmek için Türkiye Futbol Federasyonu ile bu hafta temasa geçeceğini yazdı.

Chelsea'den Hiddink'e teklif var

İngiliz Guardian gazetesi, Premier League ekiplerinden Chelsea'nin, bu hafta teknik direktör Guus Hiddink için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) resmi teklifte bulunacağını yazdı.

Hiddink'in ayrılması durumunda ödenecek tazminatın miktarıyla ilgili pazarlık yaşanacağını belirten gazete, Chelsea'nin Hollandalı teknik adam için 4 milyon sterlinlik tazminat miktarını çok bulduğunu kaydetti.

''Maviler''in daha önceki menajerleri Jose Mourinho, Avram Grant ve Luiz Felipe Scolari'ye yaklaşık 36 milyon sterlin tazminat ödediğini anımsatan İngiliz gazetesi, sezon sonunda görevine son verilen İtalyan teknik adam Carlo Ancelotti'ye de kulübün tazminat ödeyeceğini aktardı.

Guardian, Chelsea'nin TFF ile anlaşamaması durumunda Fulham'dan ayrılan menajer Mark Hughes'u takımın başına getirebileceği yorumunu yaptı.

Bir başka İngiliz gazetesi Independent da Chelsea'nin, TFF ile bugün görüşmelere başlayacağını iddia etti.

Hiddink olmazsa Hughes
Guardian, Chelsea'nin Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşamaması halinde ise menajerliğe eski futbolcusu Mark Hughes'u getirmek istediğini yazdı.

Mark Hughes geçen hafta Fulham menajerliğinden istifa etmişti.

Guus Hidink ile ilgili gelişmeleri spor eklerinden duyuran diğer İngiliz gazetelerinden Independent'a göre ise Chelsea Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşmelere bugün başlayacak.

Daily Telegraph ise Chelsea'nin sahibi Roman Abramoviç'in, eski menajer ve Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho'ya da teklif götürebileceğini belirtiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...