Chelsea'nin Aguero aşkı!

Atletico Madrid yönetiminden, İspanyol basınına sızan haberlere göre, Chelsea, Arjantinli forvet Sergio Aguero için yaklaşık 60 milyon Euro'yu gözden çıkardı. Transfer yasağı tehdidi altındaki Londra kulübü, ara transfer döneminde genç golcüyü kadrosuna katmak istiyor.

Ntvspor 02.12.2009 - 10:13

Chelsea'nin Aguero aşkı!

Chelsea'nin, Atletico Madrid'in genç Arjantinli forveti Sergio Aguero ile ilgilendiği biliniyor. Atletico yönetimi, Chelsea'nin teklifi ile ilgili ayrıntıları basına sızdırdı.

AS gazetesinde yer alan habere göre, Londra kulübü, ara transfer döneminde Aguero'yu kadrosuna katabilmek için yaklaşık 60 milyon Euro'yu gözden çıkardı. Chelsea, Aguero'ya da yıllık 6.5 milyon Euro önerdi.

Aguero, La Liga'da kötü günler geçiren takımını yalnız bırakmak istemediğini, sezon sonunda geleceği ile ilgili karar verebileceğini söylemişti. Ancak cazip teklif, ekonomik sorunları bulunan Atletico'nun aklını çelmiş görünüyor.

Chelsea de, transferi kış döneminde bitirmekte kararlı... Zira Premier Lig ekibinin, 2 dönem transfer yasağı cezası alma tehlikesi bulunuyor. Gael Kakuta transferinde usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle FIFA'nın Chelsea'ye verdiği ceza, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi tarafından, temyiz süreci sonuçlanıncaya dek askıya alınmıştı.

AS gazetesi, Aguero ile Manchester City'nin de ciddi olarak ilgilendiğini yazdı. Hatta gazeteye göre, City yönetimi genç golcü için, Atletico yönetimine daha fazla para ödemeye hazır...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...