Chelsea'nin zararı 44 milyon Sterlin

Premier Lig ekiplerinden Chelsea, 2009 yılını 44 milyon Sterlin zararla kapattığını açıkladı. Küresel ekonomik krize karşın zararın bir önceki yıla göre yaklaşık 24 milyon Sterlin azaldığını vurgulayan yönetim gelecekten umutlu.

Ntvspor 30.12.2009 - 14:08

Chelsea'nin zararı 44 milyon Sterlin

Chelsea, Premier Lig'in ekonomik şeffaflık politikası gereği 2009'un mali bilançosunu açıkladı.

Yönetim kurulu başkanı Bruce Buck, yılı yaklaşık 50 milyon Euro zararla kapattıklarını söyledi. Bu zararın önemli bir kısmı 12.6 milyon Sterlinlik kontratı bulunan Luis Felipe Scolari ve ekibinin görevine son verilmesiyle oluştu.

Yeni antrenman tesisinin harcamaları azalttığını vurgulayan Buck, transfer için geçtiğimiz yıllara oranla çok az harcama yapılması sayesinde bir önceki yıla göre zararın yaklaşık 24 milyon sterlin azaldığını belirtti.

Buck asıl önemli gelişmenin ise kulübün borçlarını temizlemeleri olduğunun altını çizdi ve geleceğe çok daha umutla baktıklarını ifade etti.

Chelsea'nin milyarder Rus işadamı sahibi Roman Abramovich, kulübü satın aldığı 2004 yılında transfere 200 milyon Sterlinden fazla para harcamıştı.

Küresel mali kriz nedeniyle serveti küçülen Abramovich, bu sezon başında ise sadece 18 milyon Euro'ya vatandaşı yuri zhırkov'u takıma kattı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...