Christoph Daum'dan tepki çeken hareket (Ceza ödeyecek)

Romanya teknik direktörü Christoph Daum, Steau Bükreş ile Asta arasında oynanan lig maçının ardından stadyumda "sigara içilmez" yazısının önünde sigara içince tepki çekti.

daum-yeni.gif

Türkiye'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor'u çalıştıran Romanya Milli Takımı'nın Alman teknik direktörü Christoph Daum (63),  sergilediği davranışla ülkede bir numaralı gündem maddesi oldu. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın eski çalıştırıcısı Alman teknik adam, sigara içmenin yasak olduğu yerde sigara içerken kameralara yakalandı.

Steaua Bükreş ile Astra arasında oynanan lig maçını tribünde izleyen Daum, Bükreş'teki Ulusal Stadyum'da bir ara sigarasını yaktı. Ancak bu bölümde sigara içmek yasaktı ve deneyimli teknik adam sigarasını tam 'sigara içilmez' uyarısı asılı camın önünde tüttürdü.

Romanya'da resmi gazetede 1 Şubat 2016'da yayınlanan ve aynı yılın Mart ayında yürürlüğe giren sigara yasaklarına göre Christoph Daum'un sigara içtiği bölümdeki yasağın cezası 100 ila 500 Rumen leyi arasında değişiyor. 

KOKAİN YÜZÜNDEN ALMANYA MİLLİ TAKIMI'NI ÇALIŞTIRAMAMIŞTI

Alman teknik adam, 12 Ocak 2001'de, kokain kullandığını sonunda itiraf etmişti. Alman Futbol Federasyonu tarafından milli takımın başına getirilmesi an meselesiyken iddialar üzerine uyuşturucu testine tabi tutulan Daum‘un kokain kullandığı belirlenmiş, teknik adam da ABD‘ye gitmeyi tercih etmişti.

Sayfa Yükleniyor...