Cihat Arslan: Üzgünüz

Bank Asya 1. Lig takımlarından Kocaelispor’un teknik direktörü Cihat Arslan, sahalarında 5-1 mağlup oldukları Kardemir Karabük maçı nedeniyle üzgün olduklarını söyledi.

30.11.2009 - 11:10

Bank Asya 1. Lig'de Kardemir Karabükspor'a 5-1 yenilen Kocaelispor'un teknik direktörü Cihat Arslan, ''Kardemir Karabükspor'u kutluyor, camiamıza da üzgün olduğumuzu belirtiyorum'' dedi.

Arslan, Kardemir Karabükspor karşısında ağır bir yenilgi aldıklarını belirterek, üzgün olduklarını ifade etti.Yenilgiden büyük üzüntü duyan ve olumsuz etkilenen futbolcularına, farklı yenilgiyi unutmaları yönünde sürekli telkinde bulunduğunu dile getiren Arslan, ''Karşımızda organize olmuş iyi bir ekip vardı, yine de kırılma noktası ilk yarının son dakikasıydı. Duruş hatası yaptık ve kötü bir gol yedik. Devre arasında futbolcuları motive etmeye çalıştık, ikinci yarıya ilk yarı olduğu gibi diri başlamamız gerektiği yönünde telkinlerde bulunduk. İkinci ve üçüncü golleri de adeta biz attık ve maçı 3-1'e taşıdık. Ondan sonra da zaten oyun koptu. Karşınızda tecrübeli, top yapabilen bir rakip var. Kardemir Karabükspor'u kutluyor, camiamıza da üzgün olduğumuzu belirtiyorum. Ligde mücadelemiz, transferini yaptığımız futbolcularımıza lisans çıkartana yani devre arasına kadar devam edecek. Çok genç, kırılgan bir ekibiz. Bir gol bizi kırmaya yetiyor. Sahada yaş tecrübesi olan yalnızca Serdar ve Cem Sinan var. 7-8 futbolcusu tecrübeli ve iyi organize olan bir takımda 3-4 genç futbolcu görev alsa bu arkadaşlar çok başarılı olur ama tam tersi durum olunca işler değişiyor. Bu genç futbolcularımız normal bir takımda görev alırlarsa yıldız olurlar'' diye konuştu.

Arslan, kulübün içinde bulunduğu durumun da takımı olumsuz etkilediğini ileri sürerek, senede 3 kongre yapılan bir kulüpte daha önce hiç çalışmadığını, bu durumun takıma olumsuz yansıdığını, ancak, başkan adayı Muammer Çelik'in hafta içinde personele ve futbolculara harçlık dağıtmasının futbolcularında ''birilerinin bu takıma sahip çıkmak istediği'' hissi yarattığını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...