Turkcell Süper Lig'de haftayı 0-0'lık Bursaspor beraberliğiyle kapatan Galatasaray, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı.

Teknik direktör Frank Rijkaard yönetiminde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basına kapalı olarak gerçekleştirilen antrenmanda, Bursaspor maçına ilk 11'de başlayan oyuncuların yenileme idmanı, diğer oyuncuların ise teknik çalışmalar yaptıkları belirtildi.

Sarı-kırmızılı takımda, grip olduğu belirtilen Servet'in antrenmanın tamamında, tedavisi devam eden Kewell'ın ise bir bölümünde takımla birlikte çalıştığı ifade edildi.

5 OYUNCU ÇIKMADI
Galatasaray takımının antrenmanına, sakatlık ve hastalık nedeniyle 5 oyuncu çıkamadı.

Bursaspor maçının ardından, sağ ayak başparmağında darbeye bağlı ödem meydana gelen Arda, sağ kalça dış yanına aldığı darbe nedeniyle ağrısı olan Emre Güngör, sol baldır adalesinde sertlik ve ağrısı olan Caner Erkin ile sağ diz iç yan bölgesinde ağrısı olan Aykut'un yapılan tedavilerinin ardından dinlendirildikleri açıklandı.

Ayrıca, üst solunum yolları enfeksiyonu geçiren Gökhan'ın, tedavisinin ardından dinlendirildiği, sakatlığı bulunan Emre Aşık ile Kayserispor'dan ayrılıp Galatasaray'da yeni sezonu bekleyen Ali Turan'ın salonda ve sahada takımdan ayrı olarak çalıştırıldıkları vurgulandı.

Yarını izinli olarak geçirecek olan Galatasaray, 28 Nisan Çarşamba günü basına kapalı olarak yapacağı antrenmanla İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının hazırlıklarına devam edecek.