Milli futbolcu ve Galatasaray'ın eski gol kralı Burak Yılmaz futbol yaşantısını Çin’de sürdürüyor... Şu an milli takımla birlikte Fransa'da kampta bulunan Burak Yılmaz’ın eşi İstem Yılmaz, şiddet gördüğü gerekçesiyle yaptığı açıklamalarla gündemde. İstem Yılmaz eşi Burak aleyhine boşanma davası açtı. Yılmaz, hamileyken kocası tarafından darp edildiğini, konsolosluk görevlilerinin yardımıyla hastaneye götürüldüğünü söyledi.

Burak Yılmaz’la iki yıl önce evlenen İstem Yılmaz, eşinden şiddet gördüğü iddiasıyla mayıs ayında Bakırköy Aile Mahkemesi’ne boşanma davası açtı. Şubat ayında Çin’in Pekin Guoan kulübüne 28 milyon TL’ye transfer olan Burak Yılmaz’dan Nazlı adlı bir kızları bulunan ve ikinci çocuğuna hamile olan İstem Yılmaz, 11 sayfalık dilekçesinde çarpıcı iddialarda bulundu. Hürriyet'teki habere göre, İstem Yılmaz'ın açıklamaları şöyle: 

"EVLİLİK SÖZLEŞMESİ İMZALATTI"

İstem-Burak Yılmaz çiftinin Nazlı adlı bir bebeği var. İkinci bebeğin ağustosta doğması bekleniyor
İstem-Burak Yılmaz çiftinin Nazlı adlı bir bebeği var. İkinci bebeğin ağustosta doğması bekleniyor

2006’da tanıştıklarını, 2009’da evlenme kararı aldıklarını ancak kına gecesinde Burak Yılmaz’ın sebep olduğu tartışma nedeniyle nikahın iptal olduğunu anlatan İstem Yılmaz’ın dilekçesinde şu ifadeler yer aldı: “İki kez daha barışıp ayrıldıktan sonra 2014’de evlendik. Nazlı isminde bir kızımız oldu. Ağustosta bir kızımız daha dünyaya gelecek.

"EVLENDİKTEN SONRA BENİ AŞAĞILADI"

Eşim hatalarını kabul edip ilişki terapistine gidince evlenmeye yeniden karar verdim. Eşim evlendikten sonra ise verdiği sözleri unutup beni aşağılamaya başladı. Evlilik sözleşmesi teklif etti, imzaladım. Yine de kendisiyle parası için evlendiğim şeklinde ağır ithamlarda bulundu. Ekonomik şiddet uygulayıp kredi kartlarımı iptal ettirdi, aracımı sattı.

Burak Yılmaz, futbol hayatına Çin'de devam ediyor...
Burak Yılmaz, futbol hayatına Çin'de devam ediyor...

"İKİNCİ ÇOCUĞUMUZU ALDIRMAK İSTEDİ"

Düğün günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşimi telefonla arayarak 3 çocuk yapmamızı istedi. Eşim de ‘Ben 4 çocuk istiyorum’ dedi. Ancak ikinci çocuğa hamile kaldıktan sonra hamileliğimi sonlandırmam için baskı uyguladı. Baskılara direnip çocuğumu aldırmadım. Hamileyken eşimden dayak yedim.

"EVDEN ÇIKINCA KONSOLOSLUKTAN YARDIM İSTEDİM"

Evden çıkmasını fırsat bilip, Pekin’deki Türk Konsolosluğu’nu arayarak yardım istedim. Görevlilerin yardımıyla hastanede tedavi gördüm.” Hastane tarafından verilen raporu da mahkemeye sunan İstem Yılmaz, tedavinin ardından yine konsolosluk görevlilerinin yardımıyla eşinden gizlice kaçarak Türkiye’ye geldiğini belirtti.

DARP İZLERİNİ MAHKEMEYE SUNACAK

İstem Yılmaz, vücudunda oluşan darp izlerini gösteren fotoğrafları ve Burak Yılmaz ile annesinden gelen psikolojik ve fiziksel şiddeti ispat eden mesaj kayıtlarını daha sonra mahkemeye sunacağını belirtti.

12 MİLYON LİRA TAZMİNAT TALEBİ

İstem Yılmaz, kızı ve doğacak bebeklerinin velayetini talep etti. Ayrıca Bakırköy Şenlikköy’deki müşterek konutun da kendisi ve çocuklarına tahsisini isteyen Yılmaz, kocasından toplam 12 milyon TL tazminat talebinde bulundu.

BURAK YILMAZ'DAN İLK VE SON AÇIKLAMA

İddialar üzerine Burak Yılmaz daha önce sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapmıştı. Milli futbolcu: "İstem Yılmaz, çocuklarımın annesidir. Hangi ruh halinde, hangi düşüncede olursa olsun yaptığı şeyler ve söylemlerinden bağımsız olarak iki evladımızın ve eşimin sağlıklı ve huzurlu olması benim için her şeyden önemlidir. Yazılanlar ve yazılacaklar dahil olmak üzere bu konuyla ilgili herhangi bir yorum yapmayacağımı herkesin bilmesini isterim" demişti.