Hummels: Henüz kararımı vermedim

Borussia Dortmundlu futbolcu Hummels, Bayern Münih'e transfer olmak istemesine ilişin: Daha hiçbir konuda karar vermedim. Yapılan bu çirkin açıklama, üzerimde farklı bir imaj oluşturdu" dedi.

Anadolu Ajansı 06.05.2016 - 12:09

Hummels: Henüz kararımı vermedim

Bundesliga takımlarından Borussia Dortmund'un savunma oyuncusu Mats Hummels, sezon sonunda Bayern Münih'e transfer olmak istediğine ilişkin kulübü tarafından yapılan açıklamayı "çirkin" olarak niteledi.

Alman ekibinin antrenmanının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hummels, Borussia Dortmund tarafından transferine ilişkin geçen hafta yapılan açıklamayı değerlendirdi.

Borussia Dortmund'un önemli rakibi Bayern Münih'le anlaşma yapmadığını vurgulayan Alman milli oyuncu, "Daha hiçbir konuda karar vermedim. Yapılan bu çirkin açıklama, üzerimde farklı bir imaj oluşturdu." diye konuştu.

Borussia Dortmund, 2017'de sözleşmesi sona erecek 27 yaşındaki savunma oyuncusunun, sezon sonunda Bayern Münih'e transfer olmak istediğini yönetime ilettiğini açıklamıştı.

Açıklamanın ardından Borussia Dortmund'un geride kalan hafta konuk ettiği Wolfsburg'u 5-1 mağlup ettiği karşılaşma sırasında Hummels, taraftarlarca top her ayağına geldiğinde ıslıkla protesto edilmişti.

Hummels, transferinin gerçekleşmesi halinde Mario Götze ve Robert Lewandowski'nin ardından son dönemde Borussia Dortmund'dan Bayern Münih'e geçen 3. oyuncu olacak.

Sayfa Yükleniyor...