City transfer harekatına başlıyor

İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester City'in başkanı Haldun El Mübarek, kadroya 6 oyuncu katacaklarını söyledi. City'nin Eto'o, Tevez ve Santa Cruz'un peşinde olduğu öğrenildi.

Ntvspor 17.06.2009 - 11:26

Arap yatırımcıların eline geçen Preiıer Lig ekiplerinden Manchester City, transfer hamlesine hazırlanıyor. Yönetim kurulu başkanı Haldun El Mübarek, gelecek sezon iddialı bir ekip oluşturmak için 6 yeni oyuncu daha alacaklarını açıkladı.

Brezilyalı yıldızı Kaka için, geçen sezon Milan'a 100 milyon sterlin bonservis bedeli önererek, futbol dünyasında deprem yaratan Manchester City, Premier Lig'de zirve mücadelesi yapacak bir takım oluşturmak için transfer çalışmalarına devam ediyor.

City'nin ilk transferi, 12 milyon sterlin karşılığı Aston Villa'nın kaptanı Gareth Barry oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Haldun El Mübarek, transfer döneminde kadroya 4 ila 6 oyuncu daha katacaklarını söyledi. El Mübarek, istedikleri oyuncuları almak için fedakârlıktan kaçınmayacaklarını; ancak astronomik ücretler de ödemeyeceklerini vurguladı.

"Değeri 10 milyon sterlin olan bir oyuncuya 20 milyon sterlin ödemeyiz" diyen Arap başkan, transfer listesindeki futbolcuların adlarını vermekten ise kaçındı. Buna karşın Manchester City'nin, Barcelona'nın golcüsü Samuel Eto'o, Manchester United ile yollarını ayırmak üzere olan Carlos Tevez ve Blackburn Roverslı Roque Santa Cruz ile yakından ilgilendiği biliniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...