İlişkili Haberler

Atatürk Havalimanı'na gelen 31 yaşındaki Fransız sol bek Gael Clichy'yi, Medipol Başakşehirli kulübün yetkilileri karşıladı. 

Bugün yapılacak görüşmenin ardından Clichy transferinin neticelendirilmesi bekleniyor. 

İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, yarın yaptığı açıklamada bir sol bek transferi yapmak istediklerini söylemişti. Teknik direktör Abdullah Avcı da Clichy'nin, kadrosunda görmek istediği isimlerden biri olduğunu belirtmişti.

GAEL CLICHY KİMDİR?

2011 yılında, 2003'ten beri forma giydiği Arsenal FC'den 7 milyon sterlin karşılığında Manchester City FC takımına transfer olmuştur. Clichy, Arsenal'in namağlup şampiyon olduğu dönemdeki efsane kadrosundan kalan son oyuncuydu fakat o da transfer olunca Arsenal'in o sezonki kadrosundan kimse kalmamış oldu.

Clichy, henüz 9 yaşında bir çocukken Toulouse'da bir futbol sahasının üstündeki tellere tırmanmış bu sırada sağ baş parmağı kopmuştur. Bu olaydan sonra Clichy hemen hastaneye kaldırılmış ve parmağı kurtarılmıştır. Gael Clichy bu olaydan 11 yıl sonra 2006 yılında ünlü Fransız L'Quipe dergisine verdiği röportajda bu olaydan bahsetmiş, bunun kendisini futbola daha da bağladığını söylemiştir.